„Podaruj oddech mojemu tacie”. Akcja charytatywna dla Zbigniewa Ziętka

Ziętek

Dzień, w którym przeszczepiono mi płuco, już na zawsze pozostanie w mojej pamięci - zaczyna swoją opowieść pan Zbigniew, mieszkaniec gminy Dobra. Mężczyzna po przeszczepie przeszedł COVID, który dodatkowo go osłabił. Konieczne jest specjalistyczne leczenie i rehabilitacja, a to generuje ogromne koszty. Każde wsparcie jest na wagę życia.

Historia ma początek w 2009 roku kiedy u pana Zbigniewa Ziętka wykryto samoistne włóknienie płuc. Choroba przykuła go do wózka inwalidzkiego.Nadzieja przyszła dwa lata później, kiedy przeprowadzono przeszczep płuca. Niestety pojawiły się powikłania - kamica nerkowa, cukrzyca, nadciśnienie płucne, a do tego ciągłe zwężanie się oskrzela głównego i pośredniego oskrzela płuca przeszczepionego. Pandemia koronawirusa przyniosła kolejne problemy. Pan Zbigniew zachorował na COVID-19, który poważnie osłabił organizm. Leczenie i rehabilitacja pochłaniają ogromne koszty, a przeszczepione płuco jest jeszcze mniej wydolne. Konieczne stało się podłączenie pod tlen.

Pan Zbigniew potrzebuje specjalnego urządzenia, które pozwoli przez cały czas podawać tlen, ale zakup specjalistycznego sprzętu przekracza jego możliwości finansowe. Każdy może wesprzeć pana Zbigniewa w jego walce o oddech. Na portalu Facebook powstała strona, na której prowadzone są licytacje https://www.facebook.com/groups/909991363152647/

Zbiórka trwa również na stronie SiePomaga https://www.siepomaga.pl/zbigniew-zietek. Wsparcie można również przekazać w formie 1 proc. podatku (KRS 0000037904 Cel: Zbigniew Adam Ziętek 14522) , albo dokonać wpłaty indywidualnej na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z tytułem: 14522 Ziętek Zbigniew Adam darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Na kwiecień zaplanowano finał zbiórki, który odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Dobrej.

Cena katechezy. Społecznicy sprawdzają wydatki na ...
Wideo: To już III edycja akcji „Wspieraj Wielkopol...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.