Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Podejrzane ulotki w skrzynkach mieszkańców. Gminy ostrzegają!

347427954_604527425101259_5251706987293540760_n
W skrzynkach pocztowych mieszkańców kilku gmin powiatu tureckiego pojawiły się ulotki informujące o audytach przeprowadzanych pod kątem m.in. montażu fotowoltaiki. Urzędu Gmin m.in. w Malanowie, Przykonie i Kawęczynie podkreślają, że jest to wyłącznie prywatna inicjatywa i nie mają z tym nic wspólnego. 
 
 
Wspomniane ulotki zostały tak zredagowane, aby wzbudzić poczucie organizowania naboru przez jednostki samorządu. Tak naprawdę jest to nabór organizowany przez prywatny podmiot.  Nie jest to jednak projekt, w realizacji którego biorą udział urzędy gmin. Według ulotki firma ma oferować bezpłatny audyt pod kątem montażu pomp ciepła, fotowoltaiki czy też termodiagnostykę budynku przy użyciu drona.

Samorządy ostrzegają, że mieszkańcy wybierają wykonawców realizujących usługi w zakresie audytów, wykonawstwa, dostaw, robót budowlanych w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko i zachęcają weryfikacji firmy jeszcze przed podpisaniem umowy.
 
Nieufność powinno wzbudzić powoływanie się firmy wykonawczej na partnerstwo w Programie Priorytetowym „Czyste Powietrze”, co nie ma uzasadnienia w praktyce. Bezpośrednimi partnerami operacyjnymi w programie „Czyste Powietrze” w odniesieniu do NFOŚiGW są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz GMINY (w programie „Czyste Powietrze” uczestniczy ponad 85% gmin w skali Polski), a także wybrane banki, wskazane na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl.
Trwa budowa bloków komunalnych na os. Wyzwolenia
Maturzyści poznali wyniki. Jak wypadły egzaminy do...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.