Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Podsumowania i plany, czyli noworoczne spotkanie Lewicy

Nowa Lewica

W piątek, 26 stycznia miało miejsce tradycyjne noworoczne spotkanie członków i sympatyków Nowej Lewicy z terenu powiatu tureckiego i nie tylko. Podczas wydarzenia podsumowano dotychczasową działalność oraz nakreślono plany na najbliższy czas.

- Chciałem wam podziękować. Można powiedzieć, że tutaj odbyła się modelowa praca podczas kampanii wyborczej. Na czym polegała? Na znalezieniu właściwego kandydata/ kandydatki. O drugie ta rola organizacji politycznej nie kończy się na wskazaniu osoby, ale bierze się za tę osobę odpowiedzialność i wspiera się kampanię od początku do końca w każdym aspekcie. Dzięki temu zdobyła koleżanka 3414 głosów- mówił Tadeusz Tomaszewski dziękując również za pomoc w dotychczasowej działalności oraz podsumowując pozostałe wyniki ostatnich wyborów.

Jak powiedział Tomaszewski 3 lutego odbywać się będzie posiedzenie krajowej Nowej Lewicy i podczas niego ogłoszona zostanie ostateczna decyzja w jakiej formule prawnej ugrupowanie uczestniczyć będzie wy wyborach. Możliwe że funkcjonował będzie komitet wyborczy Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy, który miałby charakter ogólnopolski.

Poseł opowiedział o obecnej aktywności członków i sympatyków Nowej Lewicy, uczestnictwie w ostatnich istotnych konferencjach oraz wydarzeniach w tym choćby sesji dotyczącej kolei Turek- Konin.

- Dzisiaj w każdym prawie ministerstwie są nasi przedstawiciele w randze podsekretarza lub sekretarza stanu. Na wczoraj było to 26 przedstawicieli lewicy w resortach i 12 wicewojewodów w kraju- mówił Tadeusz Tomaszewski, który przedstawił również po krótce obecne funkcjonowanie danych instytucji politycznych i sukcesach powyborczych na niwie krajowej.

Gość opowiedział o podejmowanych przez rząd działaniach oraz postulatach Nowej Lewicy, które weszły, bądź wchodzą w życie przy zmianie rządu. Podsumował on podjęty budżet oraz podjął temat perspektyw na kolejne lata.

-Nie byliśmy nigdy w tak szerokim gronie, więc ja skorzystam z okazji i serdecznie podziękuję Joannie Maciejewskiej. Po pierwsze za to, że zgodziła się kandydować i po drugie, że prowadziła dobrą kampanię, która spowodowała, że pomimo iż Lewica w skali kraju dostała mniejszą ilość głosów, w naszym okręgu dostaliśmy mniejszą ilość głosów to uzyskała tysiąc głosów więcej. To duży sukces nas wszystkich, bo przecież to my pomagaliśmy w tej kampanii i przeznaczaliśmy środki na jej prowadzenie- mówił Marian Mirosław Marczewski.

Marczewski odniósł się również do nadchodzących wyborów samorządowych przedstawiając ogólny plan działania nie wykazując jeszcze szczegółów. Jak poinformował dla wielu nie do zniesienia jest sytuacja w mieście i powiecie, wieczna walka burmistrza ze starostą, procesy sądowe, artykuły czy wyzwiska. Jak powiedział wszystko to się dzieje kosztem mieszkańców.

- Podjęliśmy olbrzymi wysiłek wystawienia naszej ekipy do wyborów samorządowych. Do samorządu miasta i powiatu. Nie jest to łatwe. Prowadzimy z upoważnienia samorządu rozmowy z różnymi ugrupowaniami żeby wystawić wspólną listę. Myślę że nie będzie to lista nasza partyjna. Będzie to szersze porozumienie. To nie jest łatwe. W mieście trzeba mieć przynajmi9ej trzydziestu kandydatów na liście, w powiecie również jest to podobna liczba. Jak wiecie w ostatnich wyborach samorządowych, które były pięć lat temu dostaliśmy baty czego nie ukrywaliśmy- mówił Marian Marczewski.

fot. M.JAC

St.bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz pożegnał się ze s...
Przykona: Tragiczny wypadek w Zimotkach. Nie żyje ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.