Podzielili się krwią dla Agaty i Krzysia

Akcja Poboru Krwi

Krew łączy i ratuje życie. Tym razem bezcennym lekiem można było podzielić się w Słodkowie, gdzie akcję krwiodawstwa przeprowadzono z myślą o Agacie i Krzysi. Ostatecznie w akcji udział wzięło 37 osób, które łącznie oddały 13,5 litra krwi.

Agata jest mieszkanką gminy Turek. Jako wolontariuszka wiele razy pomagała potrzebującym i angażowała się w akcje charytatywne. Teraz nadszedł moment, kiedy ona sama potrzebuje pomocy. Niestety, zamiast rozpocząć z rówieśnikami rok szkolny, musiała rozpocząć trudne leczenie. Zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Czeka ją wiele ciężkich zabiegów - chemioterapia i przetaczanie krwi. Krzysztof to rówieśnik Agaty i podobnie jak ona, 17-latek również zachorował na białaczkę.

Z myślą o nastolatkach w sobotę, 3 października w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Słodkowie przy wsparciu prezesa Honorowych Dawców Krwi w Turku Piotra Dewickiego zorganizowano zbiórkę bezcennego leku jakim jest krew. Ludzi o wielkich sercach po raz kolejny nie zabrakło, a akcja zakończyła się sukcesem. Ten gest dla dwojga chorych nastolatków jest szansą na dalsze leczenie i powrót do zdrowia.
Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushinkai. W tu...
Nowa dzielnicowa w gminie Brudzew

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.