Podzielili się tym, co najcenniejsze

Akcja Poboru Krwi w Barbórce

Blisko 25 litrów drogocennego leku, jakim jest krew udało się zebrać pod-czas akcji zorganizowanej przez Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP „Górnik” przy KWB „Adamów” S.A.

W piątek, 6 września od rana w „Barbórce” ustawiała się kolejka chętnych, aby oddać krew. W akcji mógł wziąć udział każdy, kto ukończył 18 rok życia, ma dobre samopoczucie i odpowiednią wagę. Krew oddawano przez trzy godziny i w sumie udało się zebrać blisko 25 litrów bezcennego leku od 55 osób. To ważne, bo co kilka minut ktoś w Polsce potrzebuje krwi. W praktyce jednorazowe oddanie może pomóc nawet trzem osobom.

Spośród wszystkich, którzy podzielili się krwią rozlosowano dodatkowo voucher na uroczystą kolację dla dwojga. Sponsorem vouchera była właściciel Restauracji Staromiejska Dawida Rosiaka, który będąc długoletnim członkiem Klubu i Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi RP rozumie i wspiera takie akcje przez uczestnictwo oraz sponsorowanie nagrody.

 

Władysławów: Bezpieczny powrót do szkoły
Brudzew: Mają pieniądze z FDS, teraz poszukują wyk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.