Brudzew: Podzielmy się krwią podczas na galewskim wzgórzu

pobór krwi

Zbliża się finał zapoczątkowanej w ubiegłym roku akcji „100 litrów krwi na 100-lecie parafii Galew”. Tym razem drogocennym lekiem będzie można podzielić się 6 sierpnia w Szkole Podstawowej w Galewie.

Akcję pod nazwą "100 litrów krwi na 100-lecie Parafii Galew" zainicjowana została w 2020 roku przez Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie oraz Stowarzyszenie Valentinus. Zbiórki organizowano w różnych miejscach i zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Finałowa akcja odbędzie w dniu Przemienienia Pańskiego, czyli podczas odpustu na galewskim wzgórzu. Krw będzie można oddawać od 8.30 do 12.30 w Szkole Podstawowej, gdzie na sali gimnastycznej czekać będą członkowie stowarzyszenia i personel medyczny.

Co parę minut ktoś w Polsce potrzebuje transfuzji krwi. W praktyce jednorazowe oddanie krwi może pomóc nawet trzem osobom. Chwała tym, co tę krew oddają bezinteresownie nie żądając nic w zamian. Wspierajmy takie akcje i propagujmy je wśród naszych bliskich i ludzi młodych, bo nigdy nie wiadomo komu i kiedy krew będzie potrzebna.

Krwiodawcą może zostać każda osoba która ukończyła 18 rok życia, czuje się zdrowa i waży powyżej 50 kg oraz zgłosi się z dowodem osobistym w dniu akcji w godzinach 8 – 11. Przed oddaniem krwi w ciągu 24 godz. nie należy spożywać alkoholu. Kobieta może oddać w ciągu roku 4 razy krwi pełnej, natomiast mężczyzna 6 razy. Wskazane jest lekkie śniadanie rano i odpowiednie nawodnienie przed donacją krwi.

Kawęczyn: Rolnicy ucierpieli w gradobiciu. Od pona...
Weź udział w konkursie „Złap spis w gminie”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.