Pół miliarda na inwestycje w ciągu pięciu lat. ZE PAK stawia na wodór

ZE PAK

Inwestycje rzędu pół miliarda złotych w technologie wodorowe planuje Grupa Polsat Plus wraz z firmą ZE PAK. Powstać ma cały łańcuch - począwszy od produkcji wodoru po fabrykę autobusów wodorowych.

Grupa Polsat Plus wraz z ZE PAK chce stać się wiodącym producentem zielonego wodoru. Planowane są inwestycje rzędu ok. 0,5 mld zł w pięć lat, fazowane względem tempa budowy rynku zielonego wodoru. Celem jest posiadanie 100 MW elektrolizerni (pierwszy elektrolizer w II kw. 2022 r.) i produkcja 40 ton wodoru na dobę. Trwają również prace nad budową sieci stacji tankowania wodorem, których docelowo powstać ma minimum 30. Pierwsze z nich są w fazie pozwoleń na budowę.

ZE PAK stworzył już natomiast prototyp polskiego autobusu wodorowego. Produkcja ma ruszyć już w przyszłym roku w Świdniku, a produkowanych ma być 100 autobusów rocznie.

Źródło: komunalny.pl

Obywatelskie Wysłuchanie Publiczne o rozwoju Wielk...
Obywatel Mołdawii wpadł z fałszywym prawkiem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.