Wideo: Policjanci przeszukują Cytadele i rejon Warty. Rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak o zaginięciu Michała Rosiaka

Andrzej Borowiak

Trwają poszukiwania Michała Rosiaka, który bawił się w nocy z czwartku na piątek w jednym z poznańskich klubów. Wyszedł i ślad po nim zaginął. Dzisiaj, tj. 21 stycznia w sprawie głos zabrał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł.insp.Andrzej Borowiak.

-Kilkudziesięciu policjantów od piątku, od momentu, kiedy zgłoszone było zaginięcie Michała Rosiaka szuka jakichkolwiek śladów, które wskazywałyby na to, co się z nim stało i gdzie on może być. Odtworzyliśmy całą drogę, którą pokonał po wyjściu z klubu. Ostatnie kamery zarejestrowały go dosłownie 100 m od przystanku autobusowego, gdzie w piątek nad ranem został znaleziony jego telefon komórkowy- informuje Andrzej Borowiak w wywiadzie dla Piotra Żytnickiego.

Obecnie funkcjonariusze z grupy poszukiwawczej przeczesują kolejne wytypowane obszary. Policjanci starają się również uzyskać informacje, które pozwoliłyby ustalić, co stało się z Michałem Rosiakiem po tym, jak znalazł się na przystanku autobusowym.

Wszystkie osoby, które wiedzą cokolwiek na temat zaginięcia Michała Rosiaka proszone są o kontakt z posterunkiem policji Nowe Miasto.

-Jesteśmy przekonani, że ktoś, kto był w okolicach 1:00 na przystankach autobusowych, na dworcu kolejowym mógł widzieć Michała i może nam przekazać bardzo cenne informacje- mówił rzecznik prasowy.

Policjanci, którzy prowadzą poszukiwania precyzyjnie ustalili, co robił Michał w towarzystwie kolegów.

-Mamy bardzo dużą ilość nagrań z monitoringu na których nie wynika, żeby ktokolwiek z go zaczepiał, ktokolwiek z nim rozmawiał, ktokolwiek go śledził. Na tych nagraniach Michał przemieszcza się w stronę przystanku, gdzie jest ostatni trop. Ten telefon komórkowy, który został tam znaleziony- informuje Andrzej Borowiak.

Działające urządzenie znalezione zostało przez osobę postronną. Na podstawie jego funkcji niczego nie można wywnioskować.

Na podstawie nagrań, informacji oraz zeznań świadków policja niczego nie zakłada, ale również niczego nie wyklucza.

W poszukiwania zaangażowani są policjanci, którzy przeczesują teren wokół Cytadeli wzdłuż rzeki Warty.

Przypomnijmy, że pochodzący z Turkowic Michał wraz z trzema kolegami bawił się w klubie Euphoria na poznańskim Starym Rynku. Około 1.00 w nocy (18 stycznia) znajomi zauważyli, że 19-latka nie ma. Chłopak wyszedł z klubu i od tego momentu nie ma z nim kontaktu. Zaginięcie zgłoszono policji, a poszukiwania prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Nowe Miasto. W mediach społecznościowych bliscy i znajomi udostępniają plakaty z rysopisem poszukiwanego.

Zaginiony ma około 190 cm wzrostu, lekki zarost ubrany był w czarną polówkę, długą czarną kurtkę firmy New Balance oraz czarne spodnie.

Poniżej przedstawiamy wywiad przeprowadzony przez Piotra Żytnickiego z rzecznikiem prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł.insp. Andrzejem Borowiakiem.

 

Turkowski Sztab WOŚP dziękuje
Turkowianie uczcili rocznicę wyzwolenia miasta

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.