Dobra: Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu

Kradzież aut Turek

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu i odzyskali samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter wartości ok. 100 tys. zł. Samochód został skradziony kilka godzin wcześniej w powiecie Starachowickim. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę rano, 5 stycznia 2020 roku policjanci z Turku otrzymali informacje od funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach o tym, że na terenie gminy Dobra może znajdować się pojazd skradziony kilka godzin wcześniej na terenie powiatu Starachowickiego. Podjęte działania przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dobrej pozwoliły zatrzymać trzech mężczyzn w wieku 29, 30 i 34 lata pochodzących z województwa mazowieckiego.

Skradziony pojazd miał założone tablice rejestracyjne od innego samochodu. Na miejscu policjanci zabezpieczyli samochód osobowy, w którym ujawniono przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzn poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy.

Jeszce tego samego dnia wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przekazani policjantom z KPP w Starachowicach i przetransportowani do jednostki prowadzącej sprawę. Tam usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą samochodu.

Sąd w świetle zgromadzonych dowodów zastosował wobec wszystkich mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Zatrzymanym mężczyzno grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Turek

Sojusz Lewicy Demokratycznej podsumowuje rok i łąc...
Pracodawca do 31 stycznia ma czas na PIT-11

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.