Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Polityka to strategia i tej gry trzeba się nauczyć”, czyli Piotr Liroy Marzec odwiedził Turek

Piotr Liroy Marzec

Jednym z kandydatów do Parlamentu Europejskiego jest Piotr Liroy Marzec. Niegdyś popularny raper, obecnie poseł, który w wyborach wystartuje z listy stworzonej przez koalicję „Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy”. Poseł na Sejm, znany muzyk oraz przedsiębiorca odwiedził Turek 27 marca.

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy przedstawiła już niektóre z „jedynek” na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego. W Wielkopolsce miejsce takie zajmuje właśnie Piotr Liroy – Marzec.
Kolejne z serii spotkań z wyborcami odbyła się w Klubie „Tęcza”. Frekwencja nie była oszałamiająca, jednak jak powiedział gość- wszystko powoli.

-My nie idziemy do wyborów do Europarlamentu, żeby robić skok na cokolwiek, tylko pomóc ludziom. Żaden wynik nie będzie tutaj porażką. Trzeba pracować, wiele lat pracy włożyć, wiele miesięcy, a przede wszystkim edukacji. Trzeba się spotkać z ludźmi, rozmawiać i tworzyć obóz, który spełnia obietnice swoich wyborców- mówił polityk.

Piotr Liroy Marzec przywitał uczestników spotkania, a następnie odpowiedział na wszystkie zadane pytania. Każdy otrzymał informację, która mówiła jednocześnie o poglądach i podejmowanych przez polityka działaniach.

-Nie musimy się lubić. Mamy różne upodobania. Jedni wierzący inni nie. Prawicowiec, lewicowiec. To nie ma znaczenia. Jesteśmy ludźmi. Jeśli chcemy mieć kraj w którym nam i naszym dzieciom normalnie się żyje musimy zacząć być normalni. Nie możemy na siebie skakać, źle się traktować- mówił Piotr Liroy-Marzec.

Mieszkańcy Turku pytali o podejście do koalicjantów, opozycji oraz podziały wewnątrzpartyjne. Obecnych na spotkaniu interesowały również sprawy transportu.

-Polityka to strategia. Tej gry trzeba się nauczyć. Polityka to gra ustalona. My możemy zmieniać czasem przez pewne bardziej nowoczesne podejście do sprawy zmieniać finał tej gry, ale gra nadal jest ta sama i te same są zasady (…) Kto tego nie rozumie ten przegrywa. Taktyka jest bardzo ważna, a jeśli ktoś tego nie rozumie przegrywa. Ale to nie jest najważniejsza rzecz. Na szczęście czasem okazuje się że ta sama taktyka to nie wszystko i czasem miejmy nadzieję wygrywa ten, kto walczy dusza i sercem i ma dobre intencje- mówił polityk.

Jeden z uczestników spotkania zapytał również o konkretne działania, które miałyby być podjęte na niwie Unii Europejskiej.

-Mamy dwa etapy. Pierwszy to, aby było jak najwięcej wolnościowców w Parlamencie Europejskim, aby pokazać wszystkim ludziom i wszystkim obywatelom w Polsce czym Unia Europejska jest. Do tej pory ludzie nie wiedzą- mówił Piotr Liroy Marzec.

Nie zabrakło również pytania o kolejną płytę, która na rynku najprawdopodobniej pojawi się przed wakacjami.

 
Policjanci znaleźli narkotyki w samochodzie
Gm. Turek: Strajk nauczycieli to nie jest jedyny p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.