Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Polkomtel kupi energię z Brudzewa

Farma fotowoltaiczna

Nawet 300 mln zł zamierza przeznaczyć firma Polkomtel na zakup całej produkcji energii, którą wytwarzać będzie farma fotowoltaiczna w Brudzewie.

Farma fotowoltaiczna powstaje na powierzchni 100,7 hektarów, na terenach pokopalnianych. W skład inwestycji wchodzą moduły fotowoltaiczne o mocy rzędu 440 W, inwertery o mocy 185 kW i transformatory 20/0,4 kV oraz transformator wyprowadzenia mocy 110/20/20/kV (63,5/31,5/31,5 MVA). Za budowę farmy odpowiedzialne jest konsorcjum firm, w skład którego wchodzi Esoleo, gdzie większość udziałów ma Cyfrowy Polsat.

W piątek, 12 marca poinformowano o podpisaniu umowy pomiędzy zależnym od Cyfrowego Polsatu Polkomtelem a PAK-PCE Fotowoltaika na zakup całej energii wytworzonej przez farm w Brudzwie, której docelowa pod to 70 MWp. Umowa zawarta została na okres 15 lat, z możliwością przedłużenia przez Polkomtel o kolejne pięć. Jej wartość może wynieść blisko 300 mln zł. W komunikacie wskazano, że "Podpisanie umowy PPA wynika z zainteresowania Polkomtela zabezpieczeniem długoletnich dostaw energii elektrycznej z odnawialnych źródeł na potrzeby własne oraz na potrzeby odsprzedaży do klientów, w szczególności w segmencie B2B, dla których aspekt środowiskowy systematycznie zyskuje na znaczeniu”.

ZE PAK poinformował również o podpisaniu umowy na kredyt przez Bank Pekao, PKO BP oraz mBank z PAK PCE Fotowoltaika. Łączna wysokość kredytu wynosi do 175 mln zł na finansowanie budowy farmy fotowoltaicznej o docelowej mocy zainstalowanej 70 MWp zlokalizowanej na terenie gminy Brudzew.

Oprac. na podst. Cire.pl

Epidemia trwa, a mimo to nie przestrzegamy zaleceń...
Jak zwiększyć świadczenie dla opiekuna osoby niepe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.