Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Polski Ład dla gminy Dobra. Samorząd stara się o środki na trzy inwestycje

Dobra

Do połowy sierpnia przedłużony został nabór wniosków na dofinansowania w ramach programu rządowego Polski Ład. Część samorządów z powiatu tureckiego zgłosiło już swoje projekty. Gmina Dobra stara się o dofinansowanie dla trzech inwestycji.

Jak podczas środowej (4 sierpnia) sesji rady gminy Dobra wyjaśniał burmistrz Tadeusz Gebler pierwotnie termin składania wniosków upływał z końcem lipca. Wiele samorządów miało jednak problem z interpretacją zapisów i ostatecznie czas został przedłużony do połowy sierpnia. Niezależnie od tego gmina Dobra złożyła swoje trzy wnioski na inwestycje jeszcze w ubiegłym miesiącu.

Pierwszy z wniosków dotyczy budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnych w Piekarach. Gmina Dobra pozyskała na ten cel niedawno środki z ministerstwa sportu w wysokości blisko 1,8 mln zł, jednak ceny w sporządzonych jakiś czas temu kosztorysach są już nieaktualne, a materiały znacznie zdrożały. Dlatego też zdecydowano się złożyć wniosek o kolejne dofinansowanie. Podobna sytuacja dotyczy drugiego wniosku - na termomodernizację budynku szkoły w Dobrej. Pozyskane środki w wysokości dwóch mln zł przy kosztorysie opiewającym na 3,4 mln zł i tak były niewystarczające.

- Mając na uwadze wzrost cen materiałów postanowiłem, że złożymy jeszcze wniosek w ramach Polskiego Ładu - wyjaśniał Tadeusz Gebler.

W obu przypadkach gmina ma szansę na dofinansowanie w wysokości 90 proc. Trzeci wniosek do rządowego programu dotyczy natomiast budowy dwukilometrowego odcinka drogi z Woli Piekarskiej do Rzechty. W tym przypadku samorząd ma szansę na pozyskanie środków zewnętrznych w sypkości 95 proc. wartości. Jak wskazywał burmistrz Dobrej, w budżecie zabezpieczono również pieniądze na kolejne trzy dokumentacje tak, aby mieć możliwość składania następnych wniosków do Polskiego Ładu.

Dobra: Nagrody za szczepienia rozdane
Dobra: Samorząd dołoży ponad 26 tys. zł do dokumen...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - jaja w czwartek, 05 sierpnia 2021 16:34

A skąd się biorą pieniądze na te inwestycje? Z naszych podatków!

A skąd się biorą pieniądze na te inwestycje? Z naszych podatków!
Gość - ja w czwartek, 05 sierpnia 2021 09:43

Polski Ład? Czyli 83oo zł dla Bartosika a 100 dla najniżej zarabiających?

Polski Ład? Czyli 83oo zł dla Bartosika a 100 dla najniżej zarabiających?
Gość - ***** *** w czwartek, 05 sierpnia 2021 12:49

I do tego 9% składka na NFZ ,której już nie odliczymy od podatku jak do tej pory .Brawo Bartosik PiS ,dzięki za największą inflację od 10 lat .

I do tego 9% składka na NFZ ,której już nie odliczymy od podatku jak do tej pory .Brawo Bartosik PiS ,dzięki za największą inflację od 10 lat .
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.