Polsko-ukraińskie gotowanie w Brudzewie

Brudzew

Wspólne gotowanie zbliża - doskonale wiedzą to panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brudzyniu, które zorganizowały kulinarne spotkanie z kobietami z Ukrainy. Było pysznie i - na przekór wszystkiemu - radośnie, bo była to również okazja do świętowania urodzin.

Za kilka dni obchodzić będziemy Wielkanoc - dla katolików najważniejsze święta. Tydzień później Pascha obchodzona będzie w kościele prawosławnym. Okazją do rozmów o tradycjach obu wyznań, szczególnie tych związanych z kulinariami było polsko-ukraińskie gotowanie, którym panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brudzyniu rozpoczęły obchody Wielkiego Tygodnia. Panie z gminy Brudzew miały okazję zapoznać się z przepisami kuchni ukraińskiej oraz przekazać własne tajniki wielkanocnych potraw.

Niezwykle radosnym akcentem był tort urodzinowy dla małej Albinki, która tego dnia skończyła roczek. Po wspólnym gotowaniu nie zabrakło również rozmów przy stole zastawionym smakołykami.

fot. Patryk Bajdek

Kolejna udana zbiórka krwi
Władysławów: „Jezu umierasz za mnie…” według uczni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.