Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Pomarańczowy zawrót głowy, czyli Festiwal Dyni w Żukach

Festiwal Dyni

Pyszności z dyni, konkursy z akcentem dyniowym i wystrój z dyni. Jak promować to wyjątkowe warzywo wiedzą organizatorzy Festiwalu Dyni, który odbył się w Żukach w gminie Turek. Atrakcji było wiele, a atmosfera niepowtarzalna.

Festiwal Dyni odbył się w sobotę, 15 października na terenie świetlicy wiejskiej w Żukach. Oficjalne otwarcie wydarzenia miało miejsce o godzinie 14.00.

Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć wiele wyjątkowych instalacji „Życie na wsi”, których bohaterem była oczywiście dynia.
Chętni wzięli udział w dyniowych warsztatach florystycznych, a dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny „Dynia w ogrodzie”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotograficzna gra terenowa. Przysporzyła ona uczestnikom wiele wyśmienitej zabawy i mnóstwa emocji.

Oczywiście nie obyło się bez rozstrzygnięcia wszystkich konkursów, które miały miejsce podczas festiwalu, podsumowania gry terenowej oraz wręczenia nagród.

Całość obfitowała w wyśmienite jedzenie, którego bohaterem była dynia. Oprócz tego obecni mieli okazję podziwiać drewniany wóz, prać na tarce.

- Jest to kolejne wydarzenie, które chcielibyśmy aby wpisało się w kalendarz imprez w Żukach. Robimy to wydarzenie po to, żeby zintegrować jesienią naszych mieszkańców i mieszkańców gminy- mówiła Kinga Trzmielewska, wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Nasze Żuki” w Żukach.

Całość wydarzenia sfinansowano w około 90% z funduszy Gminy Turek i ze środków własnych Koła Gospodyń Wiejskich „Nasze Żuki”.

fot.M.JAC

Trud i ciężka praca zostały docenione. Stypendia n...
Wideo: Paula Biskup ze złotym przyciskiem w Mam Ta...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.