Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwami także w Turku

Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwami w Turku

W czterech powiatach wschodniej Wielkopolski, w tym także w powiecie tureckim realizowany będzie projekt współfinansowany przez Ministra Sprawiedliwości pt. „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, świadkom i osobom im najbliższym”.

Wspomniany projekt realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Konina i obejmuje lata 2019-2021. Dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości uruchomiono Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Koninie oraz lokalne punkty w Kazimierzu Biskupim, Słupcy, Kole i Turku (ul. Konińska 4). Tam osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz ich najbliżsi, po wcześniejszym umówieniu, mogą liczyć na specjalistyczną pomoc prawną, psychologiczną, mediację, pomoc terapeutyczną i psychiatryczną. Jak wyjaśniano podczas spotkania w Turku kluczową rolę odgrywa osoba pierwszego kontaktu. To ona dokonuje wstępnej diagnozy i decyduje czy dana osoba kwalifikuje się do grupy osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Osoby objęte pomocą takiego punktu mogą liczyć chociażby na zwrot kosztów dojazdu środkami komunikacji publicznej do Punktów Pomocy w Koninie, Kazimierzu Biskupim, Kole, Słupcy i Turku, kosztów schronienia, dofinansowanie do zakupu żywności, szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz wyjazd małoletniego na krótki wypoczynek.

Wideo: „Razem dla rozwoju lokalnego rynku pracy”, ...
Zwyciężyli mieszkańcy ulicy Leśnej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.