Pomóż Basi i Konradowi. Weź udział w Nocnym Turnieju Piłki Siatkowej

Nocny Turniej Piłki Siatkowej

Wszystkich miłośników sportu zapraszamy na Nocny Turniej Piłki Siatkowej, który odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul.Parkowej 3 w Turku. Początek zawodów planowany jest na godzinę 18.00. Wydarzenie to nie tylko okazja, by aktywnie się bawić, ale również pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Barbara Ewa Urbańczyk od 21 lat jest rodziną zastępczą dla Konrada - chłopca chorującego na porażenie mózgowe, epilepsję i autyzm. Kobieta dzielnie zajmowała się dzieckiem do czasu, aż w latach 2000 - 2002 postępująca u niej cukrzyca spowodowała takie spustoszenie w organizmie, że nastąpiła konieczność amputacji obu nóg i utratę wzroku. Mimo ciągłego leczenia, choroba wciąż się pogłębia i utrudnia codzienne życie, między innymi przestały pracować nerki – obecnie jest dializowana, ma niewydolność krążenia, astmę oskrzelową oraz znaczne zwłóknienie wątroby. Pomimo przeciwności losu największą pasją życiową i miłością kobiety jest jej syn Konrad. Jak mówi: „mimo, że nie widzę - to oczami duszy czuję mocniej, głębiej, bardziej. Wiele rodzin boi się adoptować chore dziecko, gdyż chcą by ich pociechy były piękne, zdrowe i sprawne intelektualnie. Nie ma w tym nic złego, ale z własnego doświadczenia wiem i mogę śmiało podpisać się pod tym, że adopcja dziecka cierpiącego np. na autyzm jest dobrem, które wraca po stokroć. Dzieci autystyczne są niezwykłe i wyjątkowe, uczą ogromnej pokory wobec przeciwności losu, cierpliwości i akceptacji oraz cieszenia się z najdrobniejszych rzeczy”.

Pani Basia potrzebuje naszego wsparcia - zbieramy na specjalistyczny wózek, który ułatwi jej codzienne życie i usprawni wiele czynności z nim związanych.

Możemy pomóc Konradowi i Basi zapraszamy na turniej podczas którego będziemy świecie świetnie się bawić i pomożecie osobom, które naprawdę tego potrzebują.

Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie wpisowego w wysokości minimalnej 200 zł w formie darowizny przekazywanej do puszki w dniu turnieju.

Podczas spotkania odbędzie się również licytacja gadżetów z autografami siatkarzy.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku oraz Komitet Społeczny Młodzi Pomagają.
Brudzew: Układy, układziki, a wozu jak nie było, t...
Gm.Turek: Strażacy walczą z ogniem w Turkowicach. ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.