Pomóżmy Kindze stanąć na nogi! 

Obraz1
Blisko rok temu 32-letnia Kinga przechodziła przez przejście dla pieszych kiedy uderzył w nią samochód. Śpiączka, walka o życie - tak wyglądały pierwsze tygodnie. Dziś Kinga walczy o to, by stanąć na nogi. Potrzebna jest kosztowna rehabilitacja i dlatego ruszyła specjalna zbiórka.
 
Do zdarzenia doszło 9 lipca 2019 roku. 32-letnią kobietę, która przechodziła przez pasy potrącił samochód marki Kia Sorento, prowadzony przez duchownego z województwa pomorskiego. Spod auta wydobywali ją przypadkowi przechodnie oraz strażacy. Stan rannej mieszkanki Turku był bardzo poważny. Do szpitala trafiła z urazem wielonarządowym i przebywała na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii konińskiego szpitala. Obrażenia były bardzo rozległe - obrzęk mózgu , uraz płuc i wątroby , złamanie odcinka TH-7 kręgosłupa z obniżeniem jego wysokości , złamanie kręgów odcina piersiowego kręgosłupa , złamanie żeber , złamanie kości krzyżowej i wiele innych złamań .
 
Kinga wygrała walkę o życie, ale do dziś, mimo operacji uszkodzonego odcinka piersiowego kręgosłupa ma problemy z czuciem w kończynach dolnych. Koszt rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku to 20 tys. zł miesięcznie. Jest to jedyna szansa, aby młoda kobieta mogła stanąć na nogi. Każdy, kto chce wesprzeć leczenie i rehabilitację 32-latki może to zrobić poprzez stronę https://zrzutka.pl/ckzez4.
 
fot.zrzutka.pl
Malanów: Pandemia powstrzymała rozbudowę szkoły w ...
Samorządowcy apelują o kolej w Turku. Czy burmistr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.