Pomóżmy Paulinie cieszyć się życiem. Pomagamy!

Paulina

Mama, żona, dobry pracownik… Życie, które wydawało się przewidywalne, zniszczył jeden dzień! Paulina, mam 34 lata i ciężko pracowała na wszystko, co udało jej się osiągnąć. Sekunda wywróciła wszystko do góry nogami. Chwila sprawiła, że zaczyna od nowa, uczy się życia bez ręki.

Niecałą godzinę przed zakończeniem swoich obowiązków Paulina musiała wyczyścić maszynę, przy której pracowała. Nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, za bardzo zbliżyła swoją prawą dłoń do przenośnika ślimakowego, przez co została ona wciągnięta, zmiażdżona i odcięta.

To z jednej strony tylko dłoń, ale życie zmieniło się nie do poznania. Od tej pory każda czynność jest wyzwaniem. Paulina uwielbiała jazdę na rowerze, o której teraz musi na pewien czas zapomnieć, Regularnie tańczyła i uprawiała sport, co bez ręki jest bardzo trudne. Obowiązki domowe wykonywała z radością, natomiast teraz odkręcenie słoika czy choćby zwykłe prasowanie staje się czynnością nie do zrobienia! Uwielbiała gotować, eksperymentować w kuchni, a teraz nie ma jak stabilnie chwycić przyrządów kuchennych. Wszystko trwa dłużej i okupione jest ogromnym staraniem, frustracją i zrezygnowaniem.

-Jak każda kobieta chciałam aktywnie uczestniczyć w dorastaniu swojego dziecka. Być wsparciem dla swojego męża. Cierpię, ponieważ okoliczności sprawiły, że obecnie jestem uzależniona od pomocy moich najbliższych. Nawet najłatwiejsze czynności stały się dla mnie dużym wyzwaniem. Nie chcę być dla nich ciężarem. Chcę znów móc pracować, być aktywną, być w 100% żoną i mamą. Niestety – koszty rehabilitacji i nowoczesnej protezy dłoni znacznie przewyższają moje możliwości finansowe- mówi Paulina.

Na rynku istnieją protezy, które pozwalają funkcjonować niemal tak, jak przed wypadkiem. Jest to dla Pauliny ogromna szansa, by wrócić do dawnego życia, by gotować dzieciom ulubione potrawy, wsiąść na rower, do samochodu.

-W tej chwili żyję, myśląc o tym, kiedy uda mi się pokonać niepełnosprawność, z którą nie chcę żyć. Nie jestem w stanie samodzielnie pokryć kosztów nowoczesnej protezy ręki, dlatego bardzo proszę o wsparcie!- pisze Paulina.

Możemy pomóc poprzez wsparcie zbiórki na stronie Siepomaga
https://www.siepomaga.pl/paulina-jasiak

Wzięcie udziału w licytacjach na fb
https://www.facebook.com/groups/411352020022918

Można także dowolną kwotę dla Pauliny wpłacać bezpośrednio na rachunek Fundacja Moc Pomocy, której Paulina jest podopieczną. Nr konta: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem Paulina Jasiak
Artystyczne Wakacje w MDK
Farma fotowoltaiczna w Przykonie wśród zwycięzców ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 20 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.