Pomóżmy spełnić marzenia. Trwa zbiórka na busa dla uczestników WTZ

Bus

60 tysięcy złotych - tyle brakuje, aby uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Turku mogli dojeżdżać na zajęcia nowym, sprawnym samochodem. Pomóc w spełnieniu marzenia może każdy, dołączając choćby symboliczny datek do zbiórki prowadzonej na portalu siepomaga.pl.

Warsztat Terapii Zajęciowej działa w Turku od listopada 2017 roku, przy Stowarzyszeniu na Rzecz WTZ Sintur. Jest to placówka pobytu dziennego, która oferuje uczestnikom wiele form aktywności, wspomagających zarówno rehabilitację zawodową, jak i społeczną osób niepełnosprawnych. Aby dostać się na zajęcia uczestnicy korzystają z busa, przystosowanego do ich potrzeb. Ten, używany obecnie ma już 14 lat. Dziennie pokonuje 130 km dowożąc 20 podopiecznych. Jego stan techniczny nie jest najlepszy, a bez sprawnego i bezpiecznego samochodu dostosowanego do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich udział w zajęciach dla wielu uczestników jest utrudniony.

Organizatorzy WTZ stanęli przed koniecznością zakupu busa. Inwestycja w 70 proc. zostanie sfinansowana ze środków PFRON w ramach "Programu Wyrównywania Różnic między Regionami III". W zbiórce brakującej kwoty deklarują udział Starostwo Powiatowe w Turku, Urząd Miasta Turek, Urząd Miasta Tuliszków i Gmina Władysławów. Do realizacji marzenia potrzeba jeszcze około 60 tysięcy złotych. Cel, jaki sobie postawiono to zebranie do końca roku 20 000 zł.

Zbiórkę może wesprzeć każdy, ofiarowując dowolną kwotę do skarbonki na portalu https://www.siepomaga.pl/bus-dla-wtz-turek?fbclid=IwAR3GMuKOjktj8sVUDuET6kp3lPAiBKXf7_SuyfM7GCuyFGBQqkBzAa8Wg9s

UM: Odpowiedź na list otwarty mieszkańców osiedla ...
Tuliszków: Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo’’ na ob...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 12 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.