Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ponad 400 porodów w turkowskim szpitalu w 2022 roku

SP ZOZ

W ubiegłym roku w turkowskim szpitalu odebrano 403 porody. To najmniej spośród wszystkich szpitali na terenie byłego województwa konińskiego.

Od blisko trzech lat Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ regularnie publikuje ranking najczęściej wybieranych przez pacjentki porodówek w naszym regionie. Tradycyjnie już na początku nowego roku sprawdzono liczbę sprawozdanych przez szpitale porodów w całym 2022 r. Warto pamiętać, że liczba hospitalizacji porodowych nie jest równa liczbie urodzonych w tym okresie dzieci, ponieważ nie uwzględnia np. ciąż mnogich. „W 2022 r. szpitale w Wielkopolsce odnotowały około 30 tys. porodów. W pierwszym kwartale ubiegłego roku liczba ta wynosiła 7,2 tys., na półrocze było ich łącznie 14,9 tys., a po trzecim kwartale – 23 tys. Natomiast w 2021 r. w szpitalach naszego regionu odebrano około 33 tys. porodów” - informuje wielkopolski NFZ.

– W ciągu roku powstaje wiele rankingów, które według różnych kryteriów i metod oceniają porodówki w Wielkopolsce. Jak widać jest taka potrzeba, ale to ranking oparty o liczbę porodów w najbardziej obiektywny sposób pokazuje rzeczywiste wybory przyszłych mam. Warto też pamiętać, że większa liczba porodów odebranych w danym szpitalu, to jednocześnie bardziej doświadczona kadra – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
 
– Cieszę się, że nasze cykliczne zestawienie ma już w regionie określoną renomę. Świadczy o niej liczba publikacji powstałych na jego bazie, pytania dziennikarzy o to, kiedy pojawi się kolejny ranking, a także zaciekawienie, jakie on budzi – również wśród dyrekcji i personelu ujętych w nim szpitali. Nam pozwala również na regularną obserwację pracy każdego z oddziałów.

W subregionie konińskim najwięcej porodów odnotowano w Koninie - 1199. Na kolejnych miejscach znajdują się Koło (535), Słupca (507) oraz Turek (403). W turkowskim szpitalu większość rodzących kobiet (ponad 90 proc.) to mieszkanki powiatu tureckiego. Nieco ponad 20 proc. Przyszłych mam naszego powiatu wybiera na miejsce porodu szpital w Kole.

Zatrzymane papierosy i krajanka o wartości blisko ...
Czy grypa ptaków rozgościła się w powiecie na dłuż...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Baltazar w środa, 01 lutego 2023 21:58

Nic dziwnego że mało kobiet z Turku rodzi w naszym szpitalu. Dużo ucieka do innych szpitali. Jeśli kobieta nie idzie do jedynego słusznego lekarza to później zerowa opiekę dostaje. Jeśli się tego nie zmieni to dalej Turek będzie na szarym końcu i nawet odnowiony oddział w tym nie pomoże.
Zresztą wszyscy w powiecie wiedzą o co chodzi i nic z tym nie robią.

Nic dziwnego że mało kobiet z Turku rodzi w naszym szpitalu. Dużo ucieka do innych szpitali. Jeśli kobieta nie idzie do jedynego słusznego lekarza to później zerowa opiekę dostaje. Jeśli się tego nie zmieni to dalej Turek będzie na szarym końcu i nawet odnowiony oddział w tym nie pomoże. Zresztą wszyscy w powiecie wiedzą o co chodzi i nic z tym nie robią.
Gość
sobota, 20 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.