Ponad sześć milionów dla samorządów z powiatu tureckiego. Rządowy fundusz podzielony

Inwestycje Lokalne

Trzy zadania dla powiatu tureckiego oraz po jednym z gmin Dobra i Władysławów otrzymają wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna wartość dofinansowania to ponad sześć milionów złotych.

Blisko 123 mln zł z drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) trafi do Wielkopolski! Oznacza to szeroki strumień pieniędzy na wsparcie inwestycji lokalnych w gminach, powiatach i miastach w całym województwie.Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 RFIL. Dzięki przyznanym środkom, wielkopolskie samorządy będą mogły zrealizować planowane inwestycje.

Dofinansowanie na trzy zadania otrzymał powiat turecki. Dwa miliony złotych przeznaczone będą na budowę drogi powiatowej nr 4477P Polichno - Chrząblice na długości blisko dwóch kilometrów. Milion złotych wsparcia pozwoli na przebudowę drogi powiatowej nr 4507P Czachulec-Dziewiątka-Kowale Pańskie. Taką samą kwotę pozyskano na przebudowę drogi Malanów - Żdżary na odcinku Miłaczew – Skarżyn (II etap).

Rządowe środki w kwocie dwóch milionów złotych trafią też do gminy Władysławów z przeznaczeniem na termomodernizację budynków Szkół Podstawowych w miejscowościach Chylin, Wyszyna i Kuny. Gmina dobra dzięki dofinansowaniu z RFIL w wysokości 800 tys. Zł będzie mogła zrealizować przebudowę drogi gminnej w miejscowości Szymany na odcinku ok. 880 m.

Nieobecni i spóźnialscy dostaną mniej. Zmiany w di...
Słodkie Wielkanocne Inspiracje w ZST

Podobne wpisy

 

Komentarze 10

Gość - Dobra Zmiana w czwartek, 01 kwietnia 2021 16:15

Termy zamiast elektrowni droga przez las w gm. Dobra

Termy zamiast elektrowni droga przez las w gm. Dobra
Gość - BEST w środa, 31 marca 2021 21:43

W środę potwierdzono 32 874 zakażenia COVID-19 i 653 zgony. Polska radzi sobie zatem gorzej niż inne kraje. Dziennikarz "Gościa Wydarzeń" w Polsat News zwrócił uwagę, że "cotygodniowy raport WHO mówi, że Polska jest na drugim miejscu na świecie pod względem liczby śmierci zakażonych osób, zaraz za Brazylią."
Szef KPRM mówił m.in., że w tej sprawie powinni wypowiadać się lekarze, a nie politycy. - Pandemia wpłynęła na funkcjonowanie państwa we wszystkich obszarach, również w służbie zdrowia - mówił. Jak dodał, nadmiarowe zgony to efekt tego "jak system zdrowia ugiął się pod pandemią i zmianami, które wprowadzono, aby ratować życie pacjentów z Covid-19".

W środę potwierdzono 32 874 zakażenia COVID-19 i 653 zgony. Polska radzi sobie zatem gorzej niż inne kraje. Dziennikarz "Gościa Wydarzeń" w Polsat News zwrócił uwagę, że "cotygodniowy raport WHO mówi, że Polska jest na drugim miejscu na świecie pod względem liczby śmierci zakażonych osób, zaraz za Brazylią." Szef KPRM mówił m.in., że w tej sprawie powinni wypowiadać się lekarze, a nie politycy. - Pandemia wpłynęła na funkcjonowanie państwa we wszystkich obszarach, również w służbie zdrowia - mówił. Jak dodał, nadmiarowe zgony to efekt tego "jak system zdrowia ugiął się pod pandemią i zmianami, które wprowadzono, aby ratować życie pacjentów z Covid-19".
Gość - NIK w środa, 31 marca 2021 21:28

Marian Banaś informuje, że NIK prowadzi szereg kontroli m.in. związanych z kradzieżą pieniędzy CBA, budową elektrowni węglowej w Ostrołęce, SKOK Wołomin czy GetBack.
Banaś informuje, że NIK przymierza się do kontroli dotyczącej przejęcia Lotosu przez PKN Orlen. W niej zaś Izba przyjrzy się m.in. „wydatkom na usługi prawne i konsultingowe przy tym projekcie”

Marian Banaś informuje, że NIK prowadzi szereg kontroli m.in. związanych z kradzieżą pieniędzy CBA, budową elektrowni węglowej w Ostrołęce, SKOK Wołomin czy GetBack. Banaś informuje, że NIK przymierza się do kontroli dotyczącej przejęcia Lotosu przez PKN Orlen. W niej zaś Izba przyjrzy się m.in. „wydatkom na usługi prawne i konsultingowe przy tym projekcie”
Gość - AgroUnia w środa, 31 marca 2021 18:23

Ryszard AgroUnia pyta się, czy wpadniesz pogadać

Ryszard AgroUnia pyta się, czy wpadniesz pogadać:(
Gość - ola w środa, 31 marca 2021 16:49

A gdzie Antosik?

A gdzie Antosik?
Gość - Przemek z Dobrej w środa, 31 marca 2021 11:44

Dostali znów Ci z PISu w tym Gebler.

Dostali znów Ci z PISu w tym Gebler.
Gość - PSL w środa, 31 marca 2021 12:43

A co na to Seńko ??

A co na to Seńko ?? :D
Gość - Gosc w środa, 31 marca 2021 12:56

Dostał Fryt a nie Gebler. Znowu pisowska logika, sami swoi

Dostał Fryt a nie Gebler. Znowu pisowska logika, sami swoi:D
Gość - POW w środa, 31 marca 2021 14:30

Fret jest z powiatu : )

Fret jest z powiatu : )
Gość - G w środa, 31 marca 2021 13:26

Dostali razem bo razem są w tym samej organizacji na litere P.

Dostali razem bo razem są w tym samej organizacji na litere P.:D
Gość
środa, 20 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.