Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Poseł Bartosik prostuje informacje i deklaruje pomoc mieszkańcom Osiedla Leśna

Konferencja prasowa Ryszarda Bartosika

W środę, 6 lutego odbyło się spotkanie zorganizowane przez posła Ryszarda Bartosika. Dotyczyło one złego stanu jednej z dróg miejskich o której od dłuższego czasu jest bardzo głośno. Mowa o ulicy Leśnej, o której pisaliśmy niejednokrotnie. Mieszkańcy uważają, że nie są traktowani poważnie i chcą sfinalizować inwestycję. Ostatnie informacje odnośnie niniejszego tematu sprostował natomiast poseł Bartosik oferując przyn tym swoją pomoc.

„Chciałem sprostować pewną rzecz…”
Na spotkanie zaproszony został burmistrz Turku Romuald Antosik w którego imieniu po raz kolejny głos zabrała wiceburmistrz Joanna Misiak- Kędziora. W spotkaniu uczestniczyli również radni powołani z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciele osiedla.

-Niestety sprawa wyszła poza ramy funkcjonowania urzędu, bo włączyła się w to dziwna polityka. Poseł Nowak z Konina złożył poprawki do budżetu państwa i między innymi zaproponował, aby 7 mln.zł przeznaczyć na budowę ulicy Leśnej z budżetu państwa. Chciałem sprostować pewną rzecz, bo tych poprawek nie złożył poseł Nowak tylko poseł Paweł Arndt- poinformował na początku spotkania Bartosik.

Poseł niniejszą sytuację określił mianem gry politycznej i jak dodał burmistrz Turku sprawy te powinien załatwiać w ramach własnych kompetencji. Poinformował, że szansą na inwestycję jest Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych, gdzie burmistrz składał wniosek bez rezultatu. Możliwością jest Fundusz Dróg Samorządowych jeśli miasto złoży wniosek. Poseł dodał, że nie rozmawiał nigdy z Romualdem Antosikiem o ulicy Leśnej, jednak jeśli dojdzie do dialogu uzyska jego pełne wsparcie, podobnie jak mieszkańcy.

Głos w imieniu nieobecnego burmistrza zabrała Joanna Misiak-Kędziora, która na wstępie odniosła się do sytuacji dotyczącej posła Nowaka.

-Akurat ja przygotowywałam informację, którą pan poseł chciał od nas. Dotyczyła tego, jakie są najpilniejsze planowane działania i inwestycje dla miasta Turku. Zostały one przekazane. W tych najważniejszych inwestycjach mieliśmy się skupić w trzech punktach. Nie wiedzieliśmy w jaki sposób pan Nowak będzie miał możliwość wsparcia miasta, dlatego nie skupiliśmy się na trzech punktach tylko więcej. Jest tam między innymi budowa ulic na ternie Osiedla Leśna- informuje wiceburmistrz.

Przeprawa off road ulicą Leśną
Według informacji wniosek na ul.Leśną został złożony, jednak nie ma rankingu, co wiążę się z brakiem możliwości określenia czy pieniądze będą przyznane.

-Jeśli się okaże, że środki nie są przyznane i w następnym roku też- co to dla nas znaczy? Że nic się nie zmieni. Burmistrz powiedział, że powinniśmy się cieszyć, bo mamy zakopaną rurę w ziemi i nikt nam tego nie odbierze. Tylko co się zmieniło w naszym przypadku? Jest kawałek rury w ziemi. Ma to sens jeśli jest zrobiona całość, tak jak miało być w założeniu. Czytaliście jaki jest do 2021 roku plan. Są to następne dwa lata czekania- mówił jeden z mieszkańców osiedla.

Głos w sprawie zabrała radna Maryla Stolarek według której polityka budżetowa prowadzona przez miasto nie jest zrozumiała.

-Dziwi mnie polityka burmistrza zwłaszcza polityka budżetowa. Ja co roku składam wnioski do budżetu o zabezpieczenie środków na osiedle Łąkowa. Te środki nie są nigdy zabezpieczone. Czytam w poprawkach do budżetu – budowa dróg gminnych na osiedlu Leśna 15 tys.zł, budowa zjazdu z ul.Słonecznej na drogę wewnętrzną 45 tys.zł. Chcę zwrócić uwagę na to, jak przyznawane są pieniądze. Na remonty dróg na ul. Kączkowskiego ponad 1 mln.zł. Osiedle Leśne jest zapomniane. Przecież to jest teren inwestycyjny miasta. Narzekamy, że mieszkańcy wyjeżdżają z Turku, a przecież tylko zachęcić by właśnie tam się budować. To są idealne tereny- mówiła radna Stolarek.

Ryszard Bartosik oferował swoją pomoc jeśli złożony zostanie wniosek i środki w budżecie miasta będą zabezpieczone. Jeśli pojawi się współpraca z miastem wówczas poseł będzie zabiegał u wojewody o inwestycje, podpowie jak wypełnić wniosek, by był on dobrze punktowany i odniósł sukces.

-Ja tę sprawę będę monitorował. Jak tylko program zostanie ogłoszony będziemy w kontakcie. Pojawią się kryteria, a ja na uwadze będę miał waszą ulicę- mówił Ryszard Bartosik

Mieszkańcy zapraszają do zwiedzania osiedla sarkastycznie mówiąc, że będzie to przeprawa off road. Jak informują chcą dialogu i jedynie pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy.

Kolejne spotkanie jest nadal aktualne i ma odbyć się 4 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Turku.
 
Akcja poboru krwi z pyszną niespodzianką
Gm.Turek: Najwspanialsze życzenia dla babci i dzia...

Podobne wpisy

 

Komentarze 6

Gość - To w niedziela, 10 lutego 2019 13:32

Na miejscu mieszkańców Leśnej bym się nie martwił poseł załatwi nie tylko kasę na drogę ale również obiecana w kampani linia kolejowa tamtędy pójdzie, będą mogli dojechać nie tylko do Turku ale wprost do Warszawy

Na miejscu mieszkańców Leśnej bym się nie martwił poseł załatwi nie tylko kasę na drogę ale również obiecana w kampani linia kolejowa tamtędy pójdzie, będą mogli dojechać nie tylko do Turku ale wprost do Warszawy:D
Gość - mamy w piątek, 08 lutego 2019 15:25

Burmistrz przeznaczył na leśną 4 miliony zł a same dziury w tej drodze. Teraz to wina Posła R.B? żałosne

Burmistrz przeznaczył na leśną 4 miliony zł a same dziury w tej drodze. Teraz to wina Posła R.B? żałosne
Gość - Marek w piątek, 08 lutego 2019 12:35

Pewnie z Leśną będzie jak z przebudową Uniejowskiej do Shella do Łąkowej - czyli głośne zapowiedzi Pana Posła, fotki, pierwsze strony portali - > a efekt jak z Uniejowską przebudowy ni widy ni słychu.

Pewnie z Leśną będzie jak z przebudową Uniejowskiej do Shella do Łąkowej - czyli głośne zapowiedzi Pana Posła, fotki, pierwsze strony portali - > a efekt jak z Uniejowską przebudowy ni widy ni słychu.
Gość - wyborca w czwartek, 07 lutego 2019 15:50

co ze zdrojkami ?
jest poseł, jest starosta czego więcej potrzeba ?
co do poprawek w budżecie to uprasza się aby Pan Poseł na rzecz społeczności lokalnej głosował a nie na rzecz partii

co ze zdrojkami ? jest poseł, jest starosta czego więcej potrzeba ? co do poprawek w budżecie to uprasza się aby Pan Poseł na rzecz społeczności lokalnej głosował a nie na rzecz partii
Gość - Z dobrą pamięcią w czwartek, 07 lutego 2019 13:13

Teraz wg posła, zgłoszenie przez PO poprawek do budżetu to gra polityczna, to przypominam jak za czasów rządów PO za sprawą Pana posła, PIS wnioskowalo o zmianę budżetu w sejmie na budowę strżnicy w Turku. Wtedy co to było?

Teraz wg posła, zgłoszenie przez PO poprawek do budżetu to gra polityczna, to przypominam jak za czasów rządów PO za sprawą Pana posła, PIS wnioskowalo o zmianę budżetu w sejmie na budowę strżnicy w Turku. Wtedy co to było?
Gość - Ogórek w czwartek, 07 lutego 2019 10:56

Jak poseł głosował w sejmie? Był za tym aby z budżetu panstwa dac na Leśną czy głosował przeciw? I co na to mieszkańcy? Podobało im się to głosowanie?

Jak poseł głosował w sejmie? Był za tym aby z budżetu panstwa dac na Leśną czy głosował przeciw? I co na to mieszkańcy? Podobało im się to głosowanie?
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.