Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Posiłek w szkole i w domu – wsparcie trafi do powiatu tureckiego

Posiłek w powiecie tureckim

Do czterech placówek edukacyjnych z powiatu tureckiego trafi wsparcie finansowe w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Najwyższe dofinansowania sięgają kwoty 80 tys. zł.

Program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Pomoc taka w powiecie tureckim trafi do dzieci i młodzieży spełniających warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie o pomocy społecznej oraz kryterium dochodowe, tj. 150 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej. Z pieniędzy, które trafią do samorządów dofinansowane zostaną posiłki wydawane w stołówkach. Trzeci moduł projektu obejmuje natomiast doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek (mających własną kuchnię i jadalnie) lub doposażenie tych, które nie działają tak, aby mogły zostać uruchomione lub o stworzenie nowych, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni.

Łącznie w województwie wielkopolskim do samorządów trafi z programu 3 697 022,18 zł. W powiecie tureckim dofinansowanie otrzyma Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku (25 000 zł), Szkoła Podstawowa w Kaczkach Średnich (25 000 zł), Szkoła Podstawowa w Malanowie (78 187 zł) oraz Szkoły Podstawowe w Słodkowie i Wyszynie (80 000 zł).
Trzecie Mistrzostwa Świata w udawaniu gry w piłkę ...
Szybkie pożyczki online

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - rodzic w środa, 03 stycznia 2024 19:47

Czyli znowu dla zwolenników PiSu? A gdzie Kawęczyn, Dobra, Piekary, Tokary, Skarżyn itd. Tam nie ma biednych dzieci? Czy nie ta partia wśród rodziców i nauczycieli?

Czyli znowu dla zwolenników PiSu? A gdzie Kawęczyn, Dobra, Piekary, Tokary, Skarżyn itd. Tam nie ma biednych dzieci? Czy nie ta partia wśród rodziców i nauczycieli?
Gość - Zbigniew fan Vw Golfa w czwartek, 04 stycznia 2024 09:10

Na szczęście naród zmądrzał i odsunął PiS od władzy.

Na szczęście naród zmądrzał i odsunął PiS od władzy.
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.