Powiat Turecki i Dobra z dofinansowaniem na rozbudowę lokalnej infrastruktury drogowej

Image_1

Dzisiaj, tj. 9 sierpnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku podpisane zostały umowy o przekazanie dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych siedmiu samorządów z Wielkopolski. Umowy dotyczą rozbudowy lokalnej infrastruktury drogowej z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim reprezentowanym przez wicewojewodę wielkopolskiego Marlenę Maląg. Umowy na dofinansowanie inwestycji podpisali między innymi przedstawiciele powiatu tureckiego oraz Dobrej.

Prawie 100 000 0000 zł na poprawę bezpieczeństwa
W roku 2018 w Wielkopolsce dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych ma wynieść prawie 65 mln.zł. Docelowo wojewoda dofinansuje co najmniej 26 inwestycji na drogach gminnych oraz 13 na drogach powiatowych.

-W województwie wielkopolskim funkcjonują dwa duże programy, które mają na celu wesprzeć właśnie lokalną społeczność, lokalne samorządy dla poprawienia bezpieczeństwa. Program rozwoju powiatowej i gminnej infrastruktury drogowej na który mamy około 65 000 000 zł jest dla tych samorządów i nowy program, który został dzięki aktywności państwa parlamentarzystów- rządowy program na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionu poprzez wspieranie lokalnej inicjatywy drogowej podejmie około 40 000 000 zł- mówiła podczas dzisiejszego spotkania wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi starosta turecki Mariusz Seńko, wicestarosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, poseł na Sejm RP Witold Czarnecki, poseł na sejm RP Ryszard Bartosik, poseł na Sejm RP Leszek Galemba.

„Aby mieszkańcy docenili działalność poprzez efekty”
Umowy podpisane zostały w ramach Programu na Rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej z włodarzami siedmiu samorządów z Wielkopolski. Z dofinansowania mogą być dumni przedstawiciele Wilczyna, Powidza, Skulska i Goliny, Lądka. Również powiat turecki znalazł się w gronie samorządów, których wnioski zostały pozytywnie ocenione i otrzymały dotacje z budżetu państwa.

-Dla nas istotna jest infrastruktura, która poprawia bezpieczeństwo komunikacyjne na naszych terenach. Myślę, że tego typu działania przyczynią się właśnie do poprawy tego bezpieczeństwa. Liczymy na więcej środków, które będzie można wykorzystać i wspólnie będziemy realizować projekty dla mieszkańców – mówił starosta turecki Mariusz Seńko.

Starosta Mariusz Seńko i wicestarosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny podpisali z wicewojewodą wielkopolski Marlena Maląg dwie umowy.

Pierwsza z nich dotyczy przebudowy ulicy Dąbrowskiego w Turku. Suma dofinansowania to 386 049 zł. Inwestycja ma mieć pozytywny wpływ na dostępność komunikacyjną tym między innymi przychodni medycznej, komendy powiatowej policji, placu targowego oraz licznych obiektów usługowych. Planowana inwestycja w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego i zminimalizuje ryzyko kolizji drogowych oraz wypadków ze względu na lokalizację i duży ruch pieszy.

Druga umowa dotyczyła przebudowy skrzyżowania ulic powiatowych Dobrskiej i Uniejowskiej oraz gminnej Plac Sienkiewicza w Turku. Dotacja wynieść ma w tym przypadku 192 420 zł. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez poprawę nawierzchni oraz usprawnienie rozwiązania drogowego. Teren na którym znajduje się skrzyżowanie stanowi teren zabudowany w samym centrum miasta.

Przedstawiciele Dobrej podpisali umowę na przebudowę drogi gminnej na odcinkach w miejscowości Skęczniew – Kościanki o łącznej wartości dotacji 828 882 zł.
 
 
Kącik profilaktyka: Zabezpiecz dokładnie swój jedn...
Dwa nowe place zabaw gotowe

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.