Powiat Turecki rozpoczyna inwestycję drogową z wykorzystaniem środków Funduszu Dróg Samorządowych

Fundusz Dróg Samorządowych

Informowaliśmy już o rozpoczęciu przebudowy odcinka drogi na Zdrojkach w Turku, a już wkrótce użytkownicy drogi powiatowej Grzymiszew-Piętno-Malanów na odcinku długości 2,890 km mogą cieszyć się z rozpoczęcia przebudowy tej drogi.

W Starostwie Powiatowym w Turku w dniu 6.11.br. doszło do podpisania umowy na realizacje powyższego zadania, w którym wzięli udział: Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Członek Zarządu Powiatu Tureckiego p. Bohdan Radecki,Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski oraz wykonawca p. Arleta Nowicka Prezes Zarządu. Wykonawcą zadania jest firmy TRANS – SPILIT ze Ślesina.

Zakres robót zadania obejmuje wykonanie nawierzchni na jezdni, ułożenie przepustów pod drogą publiczną oraz pod zjazdami do posesji(zjazdy publiczne), odnowę rowów przydrożnych, wykonanie poboczy oraz oznakowania poziomego i pionowego.

Wartość inwestycji to 1.098.171,72 zł. Inwestycja finansowana będzie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, Powiatu Tureckiego i Gminy Tuliszków. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie grudnia br. Samorząd Powiatu Tureckiego realizując inwestycje drogowe kieruje się realizacją założeń zrównoważonego rozwoju Powiatu Tureckiego, zapewnieniem komfortu użytkownikom dróg, a w szczególności podniesieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za wszelkiego rodzaju utrudnienia w ruchu kołowym na czas inwestycji przepraszamy.

„Dzieci dla Ojczyzny” na 55-lecie powstania Przeds...
Polska droga do niepodległości okiem młodzieży z Z...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - mieszkaniec bezludzia w sobota, 09 listopad 2019 00:48

Czyli dalsza droga po błocie na ul Leśnej też jest w projekcie Bo początek ulicy cudo a dalej cud natury BŁOTO I DZIURY Ta inwestycja jest do kitu

Czyli dalsza droga po błocie na ul Leśnej też jest w projekcie Bo początek ulicy cudo a dalej cud natury BŁOTO I DZIURY Ta inwestycja jest do kitu
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.