Powiat turecki w latach 2015-2018 przekazał na drogi 15 446 044,17 zł

Zdzisław Wojtkowiak i Jan Gruca

Podczas wczorajszej (29 sierpnia) sesji Rady Powiatu Tureckiego Zdzisław Wojtkowiak poprosił o zestawienie inwestycji drogowych, które podjęte zostały podczas obecnej kadencji. Odpowiedź uzyskał od razu. Mimo, że przez ostatnie cztery lata priorytetem była edukacja oraz szpital, nie zapomniano o drogach na terenie każdej z gmin.

2015
Kadencja rozpoczęła się w roku 2015. Jednymi z pierwszych inwestycji była przebudowa mostu w Brudzewie, rozbudowa drogi Szadów Pański – Żuki w Pęcherzewie czy wyrównanie zaniżeń nawierzchni bitumicznej drogi Grąbków – Kowale Pańskie. Nie zapomniano również o dokumentacji projektowej budowy chodnika przy drodze powiatowej w Kowalach Pańskich oraz chodnika w Przykonie. Dokonano również powierzchniowego utrwalenia emulsją asfaltową i grysami dróg w gminach Tuliszów, Dobra i Malanów.

Suma inwestycji drogowych w roku 2015 to 1 221 628,48 zł.

2016
W roku 2016 dokonano przebudowy drogi Kuny-Natalia-Władysławów w Russocicach wraz z budową odwodnienia i przebudową skrzyżowania, budowy chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze Koło-Brudzew-Brudzyń w Cichowie, przebudowy ulicy Południowej w Turku oraz Tadeusz Kościuszki w Dobrej. Przebudowy doczekały się również drogi Grzymiszew-Piętno- Malanów na odcinku Grzymiszew-Piętno oraz Malanów-Żdżary na odcinku Miłaczew-Skarżyn. Przebudowano chodnik przy drodze Zieleń-Skęczniew oraz Przykona-Dobra w Przykonie.

Dokumentację projektową dokonano na przebudowę ul.Krasickiego w Tuliszkowie, przebudowę drogi Dzierzbin-Smaszew-Wrząca w Piętnie, przebudowę skrzyżowania ulic Dobrskiej i Uniejowskiej i Placu Sienkiewicza w Turku oraz ul.Zdrojki Lewe w Turku. Dokumentacji pojawiła się również na budowę chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze Marcjanów-Mikulice w Kawęczynie, przebudowę ul.Sperczyńskiego, pl.Zamysłów, ul.Świętojańska i ul.Słoneczna w Dobrej oraz ul.Rogodzińskiego w Tuliszkowie i ul.Smorawińskiego w Turku.

Suma inwestycji drogowych w roku 2016 to 4 205 628,27 zł.

2017
W roku ubiegłym dokonano między innymi przebudowy ul.Smorawińskiego w Turku, drogi Tuliszków-Smaszew na odcinku Smaszew-Wróblina, ul. Sperczyńskiego, pl.Zamysłów, ul.Świętojańskiej oraz ul.Słoneczne w Dobrej, przebudowy drogi Grzymiszew –Piętno Malanów na odcinku Grzymiszew- Piętno, ul. Dąbrowskiego w Turku, drogi powiatowej Tuliszków- Smaszew na odcinku Tuliszków- Wróblina i drogi powiatowej Sarbice-Słomów-Smulsko.
Mieszkańcy doczekali się remontu chodnika przy ul.Chopina w Turku, budpwy chodnika przy drodze powiatowej Malanów-Skrażyn-Żdżar w Skarżynie, chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze Koło-Brudzew- Brudzyń w Cichowie.

Suma inwestycji drogowych w toku 2017 wyniosła 6 231 225,42 zł.

2018
W roku obecnym przebudowano drogi powiatowe Malanów-Żdżary na odcinku Miłaczew-Skarżyn, Tuliszków- Smaszew na odcinku Tuliszków-Wróblina oraz Smulsko- Dąbrowica- Wygoda na odcinku Smulsko-Boleszczyn.

Przebudowano również ul.Krasickiego w Tuliszkowie, ul.Dąbrowskiego w Turku i skrzyżowanie ulic powiatowych Dobrskiej i Uniejowskiej i Plac Sienkiewicza w Turku.

Przygotowana została dokumentacja projektowa przebudowy skrzyżowania w Smulsku i Laskach. Wykonano również dokumentację budowy chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej Koło-Brudzew-Brudzyń w Brudzewie i chodnika przy drodze Genowefa-Władysławów-Turek w Chylinie.

Chodnik wybudowano natomiast przy drodze powiatowej Przykona –Dobra w Długiej Wsi, przy drodze Malanów- Skarżyn- Żdżary w Skarżynie i przy drodze Kaczki Średnie –Przykona w Kaczkach Średnich.

Suma inwestycji drogowych w roku 2018 to 3 787 562,00 zł.

Łączna kwota inwestycji drogowych w latach 2015-2018 wyniosła 15 446 044,17 zł
Jak przelać pieniądze na zagraniczne konto do Niem...
Bartosz Kordylewski ze Złotą Rękawicą. Dariusz Brz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Jor w piątek, 31 sierpień 2018 13:37

Jak na całą kadencje dupy nie urywa...

Jak na całą kadencje dupy nie urywa...
Gość - Ww w czwartek, 30 sierpień 2018 22:07

Ustawka, którą Wojtkowiak się wkupił w łaski Starosty

Ustawka, którą Wojtkowiak się wkupił w łaski Starosty
Gość
wtorek, 01 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.