Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

Miasto Turek

Na Osiedlu Wyzwolenia nieprzerwanie trwa budowa dwóch bloków komunalnych. Prace weszły w etap wykończeniowy wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Miasto Turek buduje dwa bloki z 44 mieszkaniami komunalnymi, w tym z dwoma mieszkaniami dostosowanymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynki są podpiwniczone, a mieszkania znajdują się na czterech kondygnacjach (parter i trzy piętra). Będą to lokale komunalne o powierzchni od 35 do 70 m2.

Budowa znajduje się na etapie wykończeniowym. W mieszkaniach zrobione zostały wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz elektryczne. Na klatkach stanęły skrzynki licznikowe energii elektrycznej. Do niektórych lokali zamontowane zostały już drzwi wejściowe. Z kolei w innych wykonywane są wylewki.

Prace cały czas trwają także na zewnątrz. Jeden z budynków jest już w całości ocieplony i ma zrobioną elewację. W drugim natomiast trwają prace związane z ociepleniem i częściowo wykonana jest elewacja.

Prace mają zakończyć się do czerwca 2024 r. Budowa ma kosztować 16.787.346,79 zł. Inwestycja w 90% finansowana jest z programów rządowych, a w 10% z budżetu miasta.

W międzyczasie ogłoszone zostaną zasady przydziału tych mieszkań komunalnych i składania wniosków. Nowe mieszkania powstają dla rodzin, których dochody nie pozwalają na kupno własnego mieszkania.
 
Wielkopolska zaprasza na Smaki Regionów
Wiedza, współpraca, zaangażowanie. Spotkanie partn...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Leszek w wtorek, 26 września 2023 00:07

Po co pracować, spłacać kredyty 30-letnie, jak można dostać za darmo.

Po co pracować, spłacać kredyty 30-letnie, jak można dostać za darmo.
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.