Powstaje ulica Witosa. Koszt to około 969 tys. zł

Ulica WItosa

Na Osiedlu Wyzwolenia trwają prace przy budowie ulicy Witosa. Budowa zakończy się w sierpniu tego roku, kosztować będzie ok. 969 tys. zł.

Ulicę Wincentego Witosa, na odcinku od ulicy św. Barbary do ulicy Macieja Rataja, buduje miejska spółka Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. W ramach inwestycji powstaną dwa odcinki ulicy Witosa: pierwszy od skrzyżowania z ul. Ks. Dominika Jędrzejewskiego o długości 102 m i drugi, od skrzyżowania z ul. Św. Barbary do skrzyżowania z ul. Macieja Rataja, o długości 145 m.

W miejsce drogi gruntowej, częściowo zarośniętej, bez wyznaczonego przekroju ulicy, powstaną: jezdnia, chodniki i parkingi. Ponadto wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Dobrą wiadomością dla mieszkańców jest powstanie na nowobudowanej ulicy miejsc postojowych dla 92 pojazdów, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych.

Budowa trwać będzie do połowy sierpnia tego roku. Wartość prac budowlanych wynosi 969.302 zł. Miasto na powstanie ul. Witosa otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, w wysokości 472.700 zł.

źródło:miastoturek.pl

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/powstaje-ulica-witosa#sigProIdfeaa931559

Dobra i Kawęczyn wybudują żłobki z „Maluch+”. Prom...
Brudzew: Po promocję i inwestorów do Singapuru

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 04 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.