Praca za długi czyli odpracowanie zaległości czynszowych

grabienie

Burmistrz Miasta Turku informuje, że w celu ułatwienia dłużnikom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania komunalnych lokali mieszkalnych, umożliwia się odpracowanie zaległości czynszowych.

Możliwość odpracowania zadłużenia nie jest alternatywą do płacenia czynszu, lecz ma na celu ułatwienie spłaty zobowiązań czynszowych dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Aby skorzystać z możliwości odpracowania należy złożyć wniosek o umożliwienie spłaty zadłużenia w formie spełnienia świadczenia rzeczowego i podpisać umowę.

Stawka za wykonanie prac w ramach odpracowania zadłużenia została wprowadzona Zarzadzeniem Burmistrza Miasta Turku nr 121 z dnia 25.08.2015r. ze zmianami, w sprawie umożliwienia spałty zadłużenia z tytułu należności za korzystanie z lokali mieszklanych, socjalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Miejskiej Turek, w formie spełnienia świadczenia rzeczowego i jej wartość jest ustalana jako iloczyn rzeczywistego czasu wykonywania świadczenia oraz minimalnej stawki godzinowej wynikającej z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021r. (Dz.U.2020.1596).

Osoby zainteresowane tą formą pomocy w uregulowaniu zaległości czynszowych, prosimy o wypełnienie i złożenie wniosku w Biurze Obsługi Klienta Urzedu Miejskiego w Turku. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr telefonu 63 289 61 32.

Wniosek do pobrania znajduje się TUTAJ


źródło: miastoturek.pl

Zaskroniec i sarna zajrzały na podwórka. Interweni...
Wakacje na wsi? Tylko w Wielkopolsce!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.