Prace na Orlikach w Turku

orlik

Dzisiaj, tj. 31 lipca 2023 r. ruszyły prace na wszystkich Orlikach w Turku. Odnawiana jest sztuczna murawa na boiskach.

Nawierzchnie boisk Orlik to sztuczna trawa składająca się z gumowego granulatu oraz syntetycznej trawy. Każdy z elementów takiej sztucznej nawierzchni pełni ważną funkcję w całej strukturze. Granulat z Orlików jest regularnie wynoszony w trakcie użytkowania pod butami osób korzystających z obiektów. To normalne zjawisko, ale nie można dopuścić, aby granulatu było zbyt mało. Za mała ilość granulatu spowodowałaby zniszczenie części trawiastej. Aby nie dopuścić do tego, Miasto Turek regularnie prowadzi konserwacje nawierzchni Orlików.

Właśnie takie prace rozpoczęły się na wszystkich trzech miejskich Orlikach w Turku. W obiekcie przy Szkole Podstawowej nr 5 od strony ul. Wyszyńskiego murawa jest czyszczona, a na drugim Orliku „Piątki” przy Os. Wyzwolenia, po czyszczeniu dosypany zostanie nowy granulat. Dodatkowo po sąsiedzku naprawiana będzie poliuretanowa nawierzchnia boiska i placu zabaw. Z kolei nawierzchnia Orlika przy Szkole Podstawowej nr 4 będzie czyszczona i uzupełniany granulat. Aby doprowadzić sztuczną trawę jednego boiska np. przy „Czwórce” do najlepszego stanu, w ramach uzupełnienia rozsypane zostaną dwie tony gumowego granulatu.
 
Obwieszczenie Starosty Tureckiego
Jak w 2022 pracowała turkowska chirurgia? Niemal 1...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 listopada 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.