Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Prawie 45 litrów krwi zebrano podczas akcji w ZST w Turku

Akcja Poboru Krwi w ZST

Dzisiaj, tj. 29 października w Zespole Szkół Technicznych w Turku zorganizowana została akcja Honorowego Krwiodawstwa. Jak zawsze inicjatywa cieszyła się ogromnym powodzeniem. Tym razem zebrano prawie 45 litrów krwi.

Rejestracja dawców odbywała się w godzinach od 8.00 do 12.00. Akcję obsługiwał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Oddać krew mógł każdy, kto miał skończone 18 lat, był w dobrym stanie zdrowia, zjadł pełnowartościowe śniadanie oraz posiadał dowód tożsamości. Ostateczną zdolność do oddania krwi, na miejscu oceniał lekarz.

Do akcji przyłączyło się łącznie 120 osób, jednak oddać życiodajny płyn mogło 99. Łącznie nauczyciele, uczniowie oraz wszystkie osoby chętne pomóc zebrały prawie 45 litrów krwi .

Należy również przypomnieć, że krew to płynna tkanka, której nie można zastąpić żadną substancją wytworzoną sztucznie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu informuje o niskich stanach zapasów niektórych grup w banku krwi. Zachęcamy do pomocy oraz złożenia deklaracji do Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku Kostnego.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Beata Chojnacka, Sylwia Grześkowiak, Jerzy Gomoliszewski z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.
Koncert w Bibliotece!
Arkadiusz Janaszkiewicz p.o. zastępcy komendanta p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.