Prezydent RP uhonorował Samorządowców Powiatu Tureckiego

Samorzą Powiatu Tureckiego

Kolejni Wielkopolanie zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi nadanymi postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Wicewojewoda Aneta Niestrawska w dniu 27 sierpnia br. w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego dokonała uroczystego wręczenia :

Krzyża Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złotych Krzyży Zasługi, Srebrnych Krzyży Zasługi, Brązowych Krzyży Zasługi oraz Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi: samorządowcy, działacze społeczni i sportowi, kombatanci, propagatorzy historii, Członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża, honorowi dawcy krwi, członkowie Stowarzyszenia Alma Mater Ostroviensis, członkowie OSP, przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, działacze Polskiego Związku Wędkarskiego.

„Gratulując Państwu sukcesów oraz życząc kolejnych osiągnięć, mam nadzieję, że w Wasze ślady pójdą inni. Dla młodych ludzi podejmujących pracę jesteście wzorem rzetelności i solidności, uosobieniem najlepszych wielkopolskich cech. Polska potrzebuje ludzi przedsiębiorczych, twórczych, wytrwałych i pracowitych. Potrzebuje odpowiedzialnych, zaangażowanych, kreatywnych liderów, którzy - tak jak Wy - mają pomysły oraz wolę ich realizowania, którzy potrafią pokonywać trudności i skutecznie sięgać po najwyższe laury” – powiedziała Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.

Z wielka przyjemnością informujemy, że wśród grona wyróżnionych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę- Wielkopolan, znaleźli się również przedstawiciele Powiatu Tureckiego – Pani Janina Kolęda – Radna Rady Miejskiej w Turku oraz Pan Jan Smak - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego.

Uczestniczący w dzisiejszym wydarzeniu Starosta Turecki Dariusz Kałużny nie krył wzruszenia i wielkiej dumy z racji wyróżnienia przez Prezydenta RP - Samorządowców z Powiatu Tureckiego.

źródło: powiat.turek.pl


Rondo de Gaulle’a w Turku? Czyli jakie miasto, tak...
W WOT służy już 30 000 żołnierzy

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Wnikliwy obserwator w niedziela, 29 sierpnia 2021 06:52

A ja to bym chciał wiedzieć za co te medale dostali. Może Pan starosta jak już ochłonie po wzruszeniach napisałby za co dostała medal asystentka i szwagier posła na stanowisku wiceministra. No i droga naszym oczom redakcjo - możesz ustalić kto o te medale wnioskował?

A ja to bym chciał wiedzieć za co te medale dostali. Może Pan starosta jak już ochłonie po wzruszeniach napisałby za co dostała medal asystentka i szwagier posła na stanowisku wiceministra. No i droga naszym oczom redakcjo - możesz ustalić kto o te medale wnioskował?
Gość - TVN w sobota, 28 sierpnia 2021 13:44

''Uczestniczący w dzisiejszym wydarzeniu Starosta Turecki Dariusz Kałużny nie krył wzruszenia i wielkiej dumy z racji wyróżnienia przez Prezydenta RP - Samorządowców z Powiatu Tureckiego."Na korytarzach Starostwa było ponoć słychać,że się popłakał tak ,że aż mu polipy z nosa wypadły. Ja ,zwykły polski podatnik nie kryję wzruszenia ,że PiSowcom nie uda się zniszczyć TVN.Prezydent Duda ,że strachu ,że mu Amerykanie zablokują karierę międzynarodową po zakończeniu kadencji prezydenckiej (oby jak najszybciej dla wszystkich Polaków) po prostu ustawę zawetuje i jego prezes już się z tym pogodził.Modły towarzyszy w zamian za odznaczenia nie pomogły

''Uczestniczący w dzisiejszym wydarzeniu Starosta Turecki Dariusz Kałużny nie krył wzruszenia i wielkiej dumy z racji wyróżnienia przez Prezydenta RP - Samorządowców z Powiatu Tureckiego."Na korytarzach Starostwa było ponoć słychać,że się popłakał tak ,że aż mu polipy z nosa wypadły. Ja ,zwykły polski podatnik nie kryję wzruszenia ,że PiSowcom nie uda się zniszczyć TVN.Prezydent Duda ,że strachu ,że mu Amerykanie zablokują karierę międzynarodową po zakończeniu kadencji prezydenckiej (oby jak najszybciej dla wszystkich Polaków) po prostu ustawę zawetuje i jego prezes już się z tym pogodził.Modły towarzyszy w zamian za odznaczenia nie pomogły:D
Gość - Paweł w sobota, 28 sierpnia 2021 12:52

Mało ważna wiadomość .W sam raz na pasek w TVPiS info,że PAD dał medale swoim .

Mało ważna wiadomość .W sam raz na pasek w TVPiS info,że PAD dał medale swoim .
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.