Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Proekologiczne i prokulturowe działania nagrodzone. Wśród laureatów Brudzew i Turek

Polska Wieś

Prawie 100 projektów nagrodzono w tym roku w ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który promuje inicjatywy stawiające na ekologię i lokalną kulturę oraz tradycję. Wśród laureatów znalazły się projekty realizowane przez samorządy Brudzewa i Turku.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się we wtorek, 7 listopada w Poznań Congress Center. Gospodarzem spotkania był Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: Małgorzata Waszak-Klepka, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, sejmikowi radni Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, starostowie, prezydenci miast i gmin, burmistrzowie oraz przedstawiciele instytucji z terenu województwa wielkopolskiego.

Konkurs pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” organizowany jest nieprzerwanie od 2000 roku, a jego celem jest popularyzowanie lokalnych, proekologicznych inicjatyw, szczególnie tych z obszaru edukacji ekologicznej, a także zachowań zmierzających do poprawy jakości powietrza oraz właściwego zagospodarowania odpadami. Istotą konkursu jest również aktywizacja lokalnych społeczności i promocja działań o znaczeniu kulturowym i historycznym, które nawiązują do tradycji i przyczyniają się do realizacji idei „małej ojczyzny” bliskiej swoim mieszkańcom.

Podczas gali wręczono 94 nagrody pieniężne oraz dyplomy, których fundatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Celem konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” (zwanego dalej Konkursem) jest pobudzanie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych, które mogą powodować wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności województwa wielkopolskiego oraz promowanie działań przyczyniających się do popularyzowania i realizacji idei „Małej ojczyzny” bliskiej swoim mieszkańcom.

Istotą Konkursu jest promocja działalności proekologicznej i prokulturowej województwie wielkopolskim, przyczyniającej się do wyzwalania inicjatyw i aktywizacji działań społecznych, jako czynnika wspomagającego realizację zadań społeczno – gospodarczych i kulturalnych określonych przez samorządy gminne i powiatowe.

W kategorii pierwszej, obejmującej projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej (m.in. ochrona wód, powietrza, powierzchni ziemi, gospodarka odpadami, kształtowanie przyrody, edukacja ekologiczna) wśród laureatów znalazła się Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew za projekt „Miodowe lato z biblioteką”. Druga kategoria dotyczyła projektów w ramach lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej – o znaczeniu kulturowym, historycznym, nawiązującym do tradycji. W tej kategorii nagrodzono Urodziny Miasta Turku - Wydarzenie Kulturalne Inspirowane Dziedzictwem Kulturowym Regionu, Gmina Miejska Turek.

Władysławów: Radni negatywnie zaopiniowali ceny za...
Trzech tenorów języka polskiego w Tuliszkowie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.