Profim przekazał turkowskiemu szpitalowi krzesła o wartości prawie 100 tys. zł

krzesa-1

Profim to europejski lider rynku siedzisk biurowych, od 2018 roku wchodzący w skład skandynawskiej Grupy Flokk, sprzedający swoje produkty w 50 krajach na całym świecie. Serce tej dynamicznie rozwijającej się firmy od początku jej istnienia, czyli od 27 lat, bije w Turku. Dzieje się tak nie tylko ze względu na lokalizację zakładu produkcyjnego, ale także fakt, że pracownicy firmy wywodzą się głównie z tej miejscowości oraz jej okolic.

Dla Profim priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Swoją misję firma rozszerza także na działania wspierające lokalne instytucje zwłaszcza te, które służą zdrowiu mieszkańców miasta, a więc także pracowników Profim ich rodzin. Przykładem takich aktywności jest wsparcie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku.

Szpital, który kończy właśnie przebudowę Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, otrzymał od Profim darowiznę w postaci krzeseł o wartości prawie 100 tysięcy złotych. Ponad 100 sztuk modeli Xenon, Valencia i Ariz wyposażą zarówno gabinety lekarskie, pokoje pielęgniarek, jak również będą służyły pacjentom w salach chorych. Wszystkie krzesła powstały w fabryce Profim w Turku.

- Krzesła Profim są znane na świecie z doskonałej jakości i wyjątkowego wzornictwa. Tym bardziej cieszę się, że pracownicy i pacjenci naszego szpitala będą mogli z nich korzystać. Dzięki darowi firmy Profim modernizacja Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu będzie mogła zakończyć się pełnym sukcesem - podkreślił Grzegorz Gibaszek, dyrektor SP ZOZ w Turku.

- Wsparcie szpitala, tak ważnej dla Turku i powiatu placówki, to dla nas oczywiste zobowiązanie, jakie mamy wobec naszych pracowników. Odpowiedzialność wobec społeczności lokalnej i miasta, które udziela naszemu zakładowi gościny, jest ważnym elementem naszej strategii biznesowej i dalszego rozwoju – powiedział Piotr Chełmiński, prezes zarządu Profim.

Otwarcie wyremontowanego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SP ZOZ w Turku planowane jest na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.
Malanów: Butelki, jabłka i inne różności- czyli os...
Tuliszków: Zapraszamy na spotkanie z olimpijką Ane...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 17 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.