Wideo: Program „Ja w Internecie” dostępny dla gmin powiatu tureckiego

Ja w Internecie

Gminy powiatu tureckiego takie, jak Brudzew, Dobra, Kawęczyn Przykona i Władysławów przy współpracy z Turecką Izbą Gospodarczą otrzymały granty na realizację szkoleń komputerowych w łącznej wysokości pond 500 000,00 zł w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Program „Ja w Internecie” realizowany jest przez Fundację Legalna Kultura i kierowany jest do dorosłych mieszkańców (powyżej 25 roku życia), aby zwiększyć ich umiejętności poruszania się w sieci, nauczyć bezpiecznego korzystania z Internetu i wzmocnić pozycję na rynku pracy.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o wydanie dowodu, składanie wniosków o 500+, składanie eWniosekPlus do ARMIR itd.), nauczenie swobodnego poruszania się w portalach społecznościowych, czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.

-Udział mieszkańców w szkoleniach jest bezpłatny. Rekrutacje uczestników rozpoczniemy jeszcze w marcu a pierwsze szkolenia planujemy już na kwiecień 2019r. By uczestniczyć w szkoleniu należy złożyć osobiście lub wysyłając pocztą lub przesłać scan mailem wypełniony formularz rekrutacyjny w danym urzędzie gminy lub biurze TIG w Turku – mówi Dyrektor Tureckiej Izby Gospodarczej Monika Kozłowska.

Program szkolenia jest dostosowany do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników. W szkoleniu mogą wziąć udział: osoby początkujące, stawiające pierwsze kroki w sieci, osoby swobodnie korzystające z komputera, chcące zdobyć nowe umiejętności, osoby zaawansowane, chcące poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.

-Początkujący użytkownicy przejdą kursy wprowadzające w zakresie obsługi komputera, korzystanie z internetu , obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi codzienne życie. Uczestnicy szkoleń będą mieli okazję zdobyć umiejętności, które ułatwią im funkcjonowanie w coraz bardziej złożonej cyfrowej rzeczywistości. Nauczą się zakładać i prowadzić własne strony internetowe, korzystać z portali społecznościowych, załatwiać sprawy finansowe, wykonywać płatności online, składać deklaracje podatkowe, bezpiecznie szukać filmów, muzyki i gier. Ze szkoleń mogą skorzystać dziadkowie i rodzice, rolnicy, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, osoby pracujące, nauczyciele, seniorzy – dodaje Monika Kozłowska.

Obszary tematyczne szkoleń to:
- Rodzic w Internecie,
- Mój biznes w sieci,
- Moje finanse i transakcje w sieci,
- Działanie w sieciach społecznościowych,
- Tworzenie własnej strony internetowej (bloga),
- Rolnik w sieci,
- Kultura w sieci.

Ponadto w ramach zadania zostanie zakupionych dla każdej z gmin zestawy 12 lub 13 komputerów, które pozwolą na sprawną naukę. Dla każdego uczestnika będą zapewnione materiały szkoleniowe, poczęstunek. Na koniec kursu każdy kursant otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia.

Już dziś zapraszamy !


 

Malanów: „Przez Twe oczy zielone”, czyli Zenon Mar...
SUPER GAME e-sport czas start!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 04 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.