Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie geotermii

prokuratura

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie budowy ciepłowni geotermalnej wraz z infrastrukturą techniczną i budowlanymi obiektami towarzyszącymi. Zawiadomienie o możliwości przekroczenia uprawnień przez starostę tureckiego wpłynęło 11 stycznia tego roku.

Przypominamy, że 20 czerwca 2022 roku do starostwa powiatowego wpłynął wniosek PGKiM o wydanie pozwolenia na budowę ciepłowni geotermalnej. Inwestorowi odmówiono zatwierdzenia projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno- budowlanego, a także wydania decyzji o pozwoleniu na budowę ciepłowni.

Prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa ze względu na złożony charakter sprawy, wymagający jej dodatkowej analizy, w tym pozyskania dodatkowych dokumentów oraz przesłuchania świadków. Zbadane zostanie czy podczas wydawania pozwolenia na budowę doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego działającego jako organ właściwy w sprawie wydania wspomnianej decyzji.
Klocki Lego pasją każdego! Wyjątkowa wystawa dla m...
Co dalej z Programem Inwestycji Strategicznych, cz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.