Przebudowa ul. Żwirki i Wigury czeka na dofinansowanie

Ulica Żwirki i Wigury

Kompleksowa przebudowa ulicy Żwirki i Wigury wraz z budową parkingów, to ostatni, czwarty z wniosków o dofinansowanie, złożonych przez Miasto Turek w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ulica Żwirki i Wigury znajduje się w centrum miasta, w sąsiedztwie Ośrodka Sportu i Rekreacji (przy ul. Armii Krajowej), Szkoły Podstawowej nr 5 – budynku B (przy ul. Broniewskiego) oraz przychodni lekarskiej. Mieszkańcy już kilka lat temu apelowali do Rady Miejskiej Turku o przebudowę tej jednokierunkowej ulicy. Głównie z powodu braku parkingów, co sprawia, że niektórzy pozostawiają swoje pojazdy na trawnikach.

Miasto Turek wykonało projekt przebudowy ulicy o długości ok. 150 m oraz uzyskało pozwolenie na budowę. Zakres prac obejmowałby: przebudowę jezdni i chodnika, budowę 37 miejsc parkingowych, w tym 2 dla pojazdów osób niepełnosprawnych, przebudowę oświetlenia ulicznego, w tym zamontowanie dwunastu lamp z energooszczędnym oświetleniem LED. Natomiast w części podziemnej pod ulicą wybudowany byłby kolektor kanalizacji deszczowej o długości 134 m oraz przebudowany kanał deszczowy o długości 143 m.

Jeśli wniosek Miasta Turek znajdzie wsparcie wśród przedstawicieli rządu pracujących przy ocenie wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Miasto przystąpi do przedsięwzięcia na ul. Żwirki i Wigury, którego koszt szacowany jest na około 1 100 000 zł.

źródło: miastoturek.pl

Nabór wniosków do programu OCHRONA ZABYTKÓW
Koronawirus wśród uczniów turkowskiego liceum. Cał...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.