Przedstawiciele Rady Powiatowej WIR Spotkanie z Posłem Ryszardem Bartosikiem

Przedstawiciele WIR

W dniu 6 września br. Przedstawiciele Rady Powiatowej WIR w Turku spotkali się w Biurze Poselskim z Posłem – Ryszardem Bartosikiem. Podczas spotkania została przekazana petycja w sprawie zmiany ustawy o chronię zwierząt. W tej chwili ustawa ta jest procedowana w Senacie.

Uczestnicy spotkania przedstawili argumenty środowiska rolniczego przeciw wprowadzeniu zmian oraz swoje obawy związane z konsekwencjami szkodliwej ustawy.

Spotkanie to było dobrą okazją do omówienia i wyjaśnienia kwestii budzących kontrowersje wśród rolników odnoszących się do zapisów w projekcie ustawy, np. zakazu uboju rytualnego. Poseł w rozmowie z rolnikami wskazał, że dokąd prace trwają, nie wiemy jaki będzie finalny efekt tych prac oraz jak będzie wyglądać ustawa.

W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”, który również przekazał petycję Posłowi.

Poseł poinformował, iż zna wszystkie postulaty, które docierały do Niego do tej pory. Zapewnił o zapoznaniu się z przekazaną petycją i uwzględnieniu jej przy trwających pracach nad ostatecznym brzmieniem ustawy.

Samorząd rolniczy, ma nadzieję, że analiza przedstawionych argumentów przyczyni się podjęcia dobrych decyzji i opowiedzenia się za odrzuceniem projektu.

Magdalena Kołodziejek


Wideo: „Dzisiaj my jutro WY”, czyli rolnicy protes...
PGKiM: Trwa ekspertyza mieszkań po wybuchu

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - kuba w czwartek, 08 października 2020 11:26

Ciekawe czy ten napuszony grubas z Kowali coś im pomoze... Dba tylko o swoj tyłek...

Ciekawe czy ten napuszony grubas z Kowali coś im pomoze... Dba tylko o swoj tyłek...
Gość - ja w czwartek, 08 października 2020 08:53

Haha! Zna postulaty a głosował za ustawą? Czyli był przeciw rolniczym postulatom. Teraz zmieni zdanie? Śmiechu warte!

Haha! Zna postulaty a głosował za ustawą? Czyli był przeciw rolniczym postulatom. Teraz zmieni zdanie? Śmiechu warte!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.