Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Przetarg na ścieżkę rowerową do Turkowic być może jesienią

Gmina Turek

Kolejny raz przesunięto termin ukończenia dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej łączącej Turek i Turkowice. Informację przekazał wójt Karol Mikołajczyk podczas poniedziałkowej (6 marca) sesji rady gminy.

-Powoli dokumentacja zmierza do końca, ale ten koniec przeciąga się w nieskończoność. Projektowanie trwa już drugi rok, ale na pocieszenie powiem, że projekt ścieżki na odcinku Tuliszków-Słodków-Albertów trwa już trzeci rok - mówił podczas poniedziałkowej sesji wójt miny Turek Karol Mikołajczyk.
 
Dodał on również, że jest w stałym kontakcie zarówno z przedstawicielem firmy opracowującej dokumentację, jak i z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Tym razem prace opóźniła… kapliczka, która stoi niedaleko jednego z rond. Projektowany przebieg ścieżki rowerowej wymagałby jej przesunięcia. Jak podkreślił wójt Mikołajczyk są to drobne „kwiatki”, które sprawiają, ze to, co miało zakończyć się jesienią ubiegłego roku, prawdopodobnie zakończy się w czerwcu 2023 r.

W połowie tego roku ma być gotowa dokumentacja, a następnie - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - około września ogłoszony zostanie przetarg na budowę ścieżki rowerowej Turek- Turkowice.

Ekologiczne podsumowania i plany
Biegami upamiętniono Żołnierzy Wyklętych

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Leczo w czwartek, 09 marca 2023 13:36

3 lata projektowanie ścieżki rowerowej... bareja by tego nie wymyślił

3 lata projektowanie ścieżki rowerowej... :D bareja by tego nie wymyślił
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.