Przybywa uczniów na kwarantannie. Chorzy na COVID-19 w kolejnych szkołach

sanepid

Już nie tylko w Zespole Szkół Technicznych, ale też wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Turku potwierdzono zachorowania na COVID-19. Zakażone są też młodsze dzieci w szkołach podstawowych.

Jak informuje dyrektor Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku Katarzyna Wysocka na chwilę obecną kwarantanną została objęta jedna klasa z I Liceum Ogólnokształcącego. W najbliższym czasie kwarantanną będą objęte również inne klasy z terenu powiatu tureckiego.

-Głównie są to dzieci z wynikami dodatnimi. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie dokładnie powiedzieć ile jest to osób i na jaką skalę. Opracowujemy materiały i przeprowadzamy wywiady. Mowa tu między innymi o I Liceum Ogólnokształcącym w Turku, Zespole Szkół Technicznych w Turku, gminie Dobra czy Koźminie- mówiła Katarzyna Wysocka.

Apelujemy o przestrzeganie zasad sanitarnych oraz zachęcamy do szczepień w związku ze wzrostem zachorowań w całym kraju, w tym również powiecie tureckim.
Kawęczyn: Po wsparcie do samorządów. Radni dołożyl...
Trwają kontrole kompostowników przydomowych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.