Przykona: Agnieszka Jarek nową ławniczką Sądu Rejonowego w Turku

nowa ławniczka Przykona

Radni podczas tajnego głosowania jednogłośnie zadecydowali, że Agnieszka Jarek z Posoki została nową ławniczką Sądu Rejonowego w Turku. Decyzji dokonano podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przykona.

W środę 9 października jednym z punktów było wybranie ławników do Sądu Rejonowego w Turku na kadencję 2020- 2023.

Rada gminy powołała zespół, który zaopiniował kandydaturę i sprawdził zgłoszenie pod względem formalnym.
Kandydaci musieli między innymi posiadać obywatelstwo polskie, być nieskazitelnego charakteru, ukończyć 30 lat, być zatrudnionym, prowadzić działalność gospodarczą, mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku, nie przekracza 70 lat, jest zdolny ze względu na stan zdrowia do pełnienia obowiązków ławnika, posiada wykształcenie średnie lub średnie branżowe, wykazuje szczególną znajomość zagadnień pracowniczych, nie może być zatrudniona w sądach i prokuraturze oraz innych podobnych instytucjach.

W skład Komisji Skrutacyjnej weszli Łukasz Sadłowski (przewodniczący), Tadeusz Rembas oraz Marek Urbaniak. Po przeliczeniu oddanych głosów ogłoszono jednogłośne poparcie dla Agnieszki Jarek.

Jak powiedziała sama kandydatka postara się nie zawieść zaufania radnych, a swoje obowiązki wykonywać będzie z największym zaangażowaniem i rzetelnością.

CarVertical - pierwsza pomoc dla kupujących używan...
Gm.Turek: Niecodzienna lekcja wychowania fizyczneg...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.