Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Charytatywny Piknik Rodzinny z Nową Nadzieją

Boleszczyn

Swojskie przysmaki, słodkości i atrakcje nie tylko dla najmłodszych - tak wyglądało sobotnie popołudnie w Boleszczynie (gmina Przykona). Wszystko za sprawą pikniku, który zorganizowała Fundacja Nowa Nadzieja przy wsparciu Kół Gospodyń Wiejskich.

Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Nowa Nadzieja" powstała w 2009 r. w Kaliszu jako efekt wysiłków grupy rodziców chorych dzieci. Od niedawna ma swój oddział w budynku po byłej podstawówce w Boleszczynie (gmina Przykona). To właśnie wsparcie dla chorych dziec przyświecało organizacji sobotniego pikniku. Data nie była przypadkowa, bowiem 2 kwietnia to obchodzony na całym świecie Dzień Świadomości Autyzmu.

- Miałam pomysł, aby ten budynek służył dobremu celowi, marzyłam, aby prowadzona była tu rehabilitacja osób niepełnosprawnych. Tutaj jesteśmy oddaleni od głównych ośrodków, chciałam by rodzice dzieci autystycznych mieli szansę także na rehabilitację. Z powiatu tureckiego mamy 35 osób, z czego 20 to dzieci tylko autystyczne. Pozostali to dzieci z innymi problemami - mówiła Iwona Rosiak, kierownik oddziału fundacji Nowa Nadzieja w Boleszczynie

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały swojskie przysmaki - bigos, grillowane kiełbaski, a także żurek czy placki ziemniaczane. Nie brakowało też słodkości. Dzieci doskonale bawiły się podczas animacji oraz szalały na dmuchanych zjeżdżalniach. Piknik z charytatywnym przesłaniem wypełniony był zatem radością i ciepłą, rodzinną atmosferą.

fot. M.JAC

Władysławów: Ryk silników i adrenalina, czyli otwa...
ZST Turek z wizytą w Ostrawie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.