Przykona: „Fantastycznie zimno!” Morsy opanowały zbiornik

Inwazja Morsów 2020

Większość osób na myśl o zimnym prysznicu dostaje dreszczy. Jednakże wszyscy ci, którzy byli dziś na przystani przy zbiorniku w Przykonie, nie mają nic przeciwko kąpieli w lodowatej wodzie. Chwila rozgrzewki i można zaczynać morsowanie. Mimo wiatru uśmiech z twarzy uczestników IX Inwazji Morsów nie schodził ani przez chwilę.

W niedziele, 23 lutego, o godz. 11.30 oficjalnie otwarta została kolejna edycja cyklicznej imprezy odbywającej się przy zbiorniku Przykona, na którą zjeżdżają się miłośnicy morsowania z powiatu tureckiego oraz innych zakątków Polski. Dostrzec można było dostrzec nazwy miejscowości nawet spod Poznania (Swarzędz) czy Warszawy (Skierniewice). W powitaniu uczestników wzięli udział m.in. Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Burmistrz Turku Romuald Antosik. Wszystko to poprzedził Bieg Morsa oraz Marsz „Nordic Walking”.

Po krótkim wprowadzeniu na plac, gdzie odbywało się całe wydarzenie weszli Król i Królowa Morsów, którzy dokonali symbolicznego pasowania na morsa wszystkich tych, którzy tego dnia rozpoczęli swoją przygodę z lodowatą wodą. Każdy z nich został także zakuty w dyby, wysmarowany czarną pastą i nakarmiony cytryną.

Przed kulminacyjnym momentem rozpoczęła się wspólna rozgrzewka. Przy skocznej muzyce ponad 430 osób przygotowywało swoje ciało na zimną kąpiel. Kilka chwil po 12.30 morsy weszły w końcu do wody, której temperatura wynosiła jedynie 4 stopnie Celsjusza. Niektórzy wytrzymali w niej zaledwie kilka chwil, inni kilkanaście minut, ale nikomu z twarzy nie schodził uśmiech. Na brzeg wychodzili dumni ze swojego wyczynu.

- Było fantastycznie zimno! – mówi nam zadowolona Marlena, jedna z uczestniczek Inwazji Morsów, która w tym roku rozpoczęła swoją przygodę z tym ekstremalnym sportem.

Na koniec każdy mógł posilić się ciepłą zupą i kiełbaską, a dla tych, którzy morsowali pierwszy raz czekały pamiątkowe dyplomy. Niskie temperatury wciąż mają się utrzymywać, dlatego w najbliższych tygodniach morsy będzie można jeszcze nie raz spotkać nad zbiornikiem w Przykonie.
V Targi Ślubne w Hotelu Kristoff – 29.03.2020r. Wy...
Uwaga! Ostrzegamy przed silnym wiatrem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.