Przykona: Magia Świąt podczas Charytatywnego Jarmarku Mikołajkowego

Charytatywny Jarmark Mikołajkowy

Nikt nie spodziewał się tak wielu osób chcących spełniać marzenia najmłodszych na Charytatywnym Jarmarku Mikołajkowym. Wyjątkowa inicjatywa nie tylko umiliła czas mieszkańcom, ale również sprzyjała integracji i oddała magię świąt.

Zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Przykona wydarzenie odbyło się 4 grudnia w sali Ochotniczej Straży Pożarnej.

Już od godziny 12.00 spotkać można było wielu ludzi o wielkich sercach. Chętni, by pomóc byli nie tylko mieszkańcy gminy ale również powiatu w tym samorządowcy.

Do domu zabrać można było małe dzieła sztuki takie, jak choćby ozdoby świąteczne czy drewniane figurki. Oprócz tego książki oraz zabawki. Dużym powodzeniem cieszyły się przygotowane przekąski w tym naleśniki, żurek z kiełbasą lub ciasta. Wielu zwolenników znalazł świeży chleb ze smalcem oraz ogórkami, a także gorąca czekolada.

Wspaniale bawili się najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowano animacje, zabawy, zaplatanie warkoczy oraz malowanie twarzy dzięki czemu dzieci mogły stać się swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Do wspólnej zabawy zapraszał Smerf Ważniak oraz Święty Mikołaj.

Chętni mieli okazję nauczyć się wiele dzięki pokazowi pierwszej pomocy, a miłośnicy muzyki wspólnie kolędowali z dziećmi ze studia piosenki CKBO, Schola Ichtis i AccordionDuo. Nie zabrakło również koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej z Przykony.

Ważnym punktem wydarzenia były licytacje podczas których nabyć można było vouchery na sushi, smakołyk, zabiegi kosmetyczne czy bony podarunkowe.

Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na spełnienie marzeń najbardziej potrzebujacych dzieci z terenu gminy Przykona.

To właśnie organizatorzy przyczynili się do stworzenia magii świąt organizując jedyny w swoim rodzaju Charytatywny Jarmark Mikołajkowy.


Władysławów: Świąteczna magia zagościła na jarmark...
Malanów: Kiermasz Mikołajkowy z charytatywnym akce...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - 😞 w poniedziałek, 06 grudnia 2021 13:00

Szkoda, że nie zrobili zdjęć wszystkim stoiskom

Szkoda, że nie zrobili zdjęć wszystkim stoiskom:(
Gość - JAN w poniedziałek, 06 grudnia 2021 08:06

Sanepid męczy przedsiębiorców kontrolami noszenia maseczek a na takich imprezach gdzie jest tłum 5% ludzi ma maseczki i jest ok. Super

Sanepid męczy przedsiębiorców kontrolami noszenia maseczek a na takich imprezach gdzie jest tłum 5% ludzi ma maseczki i jest ok. Super
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.