Przykona: Magiczny czas podczas wspólnego kolędowania seniorów

Przykona

Wzruszające i pełne magii spotkanie wigilijne odbyło się w piątek, 16 grudnia w Zajeździe Staropolskim Olszówka w gminie Przykona. Tego dnia seniorzy mieli okazję porozmawiać i podzielić się z drugą osobą zarówno radością, jak i smutkiem.

Przybyłych na spotkanie gości przywitała prezes Stowarzyszenia Sokół w Przykonie Agnieszka Antczak. Następnie głos zabrał wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski.

-To nasze kolejne już spotkanie po dwuletniej przerwie spowodowanej nieszczęściem epidemii koronawirusa, które uniemożliwiło nam tę tradycję. Przy wigilijnym stole, gdzie z grupą mieszkańców naszej gminy, grupą z którą i urząd i Ośrodek Pomocy Społecznej na co dzień współpracuje. Tym większa dla nas radość, że przyjęliście to zaproszenie i chociażby tę cząstkę tego rodzinnego stołu w dniu dzisiejszym możemy poczuć. Że jest to preludium do tego co nas może czekać już za nieco więcej niż tydzień- mówił wójt.

Serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożył również zastępca przewodniczącego rady gminy Przykona Łukasz Sadłowski.

Podczas wydarzenia najważniejszymi gośćmi byli seniorzy z ternu gminy. Otrzymali oni słodkie upominki oraz życzenia spokojnych i dobrych świąt.

Przed publicznością zebraną w Zajeździe Staropolskim wystąpił zespół Zgoda oraz Koleżeńska Grupa Wokalna z Przykony.
 

 

W Przystani ruszyła Fabryka Świętego Mikołaja. Wsp...
Świąteczny Maraton Pływacki trwa! Uczestnicy przep...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.