Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Mieszkańcy gminy boją się niekorzystnych inwestycji. Przykładem maszt telefonii komórkowej

Image_7

O niekorzystnej dla mieszkańców inwestycji w gminie Przykona rozmawiali radni podczas ostatniego spotkania. Sprawa masztu jednej z sieci telefonii komórkowej wraca, jak przysłowiowy bumerang. Tym razem temat poruszył radny Janusz Augustyniak.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przykona Janusz Augustyniak podjął temat masztu telefonii komórkowej, który jakiś czas temu powstał na terenie gminy. O szczegółach pisaliśmy tutaj:
http://iturek.net/6636/przykona-maszt-telefonii-komorkowej-postawiony-sprzeciw-mieszkancow-bezskuteczny

Radny zapytał wójta Mirosława Broniszewskiego, jak wygląda sytuacja masztem. Dopytywał również czy wiadomo jest cokolwiek na temat sprawy sądowej, która toczy się właśnie w tym temacie.

-Temat budzi kontrowersje i niezadowolenie mieszkańców. Mieszkańcy są oburzeni na to, że taka wieża powstała. Pytają jak to się mogło stać bez wiedzy radnych, bez wiedzy gminy. Takich dużych inwestycji może się pojawiać duża ilość- mówił radny.

Radny podał argumenty mówiące o szkodliwości zdrowotnej przy tego typu inwestycjach.

Zapytał również co się stanie, jeśli ktoś wystąpi z kolejnymi inwestycjami na które nie zgadzają się mieszkańcy.

-Trzeba przeciwdziałać takim inwestycjom bo budzą one niezadowolenie. Nikt nie chciałby, żeby na przykład komuś wyrosła antena koło domu, czy kurnik, który wytwarza zapach nie do wytrzymania. Jeśli ktoś przychodzi do gminy i występuje z wnioskiem o wydanie i on to dostaje i nic nie potrzeba. Można zrobić zebranie wiejskie powiadomić radnego, sołtysa. Ja nie mówię że ktoś jest winny ale trzeba jakieś procedury zrobić, żeby takie coś nie miało miejsca- tłumaczy Janusz Augustyniak.

Wójt Mirosław Broniszewski o wspomnianej sprawie sądowej nie słyszał i jak powiedział na terenie gminy można realizować tylko te inwestycje, które zgodne są z prawem i na które przyzwala plan zagospodarowania przestrzennego.

-Można budować instalacje i inwestycje, które prawo dopuszcza. Przy tego typu zadań, jak chociażby wieża to każdy obywatel może przyjść do Urzędu Gminy i prosić o wypis i rejestr planu zagospodarowania przestrzennego dla określonej działki. Jeżeli prawo dopuszcza podjęcie takiego przedsięwzięcia to my nie mamy nic do powiedzenia- mówił wójt.

Tłumaczył on również, że nikt nie mówi o zamiarze, prosi jedynie o plan zagospodarowania przestrzennego na podstawie którego może dane inwestycje podjąć, przy czym potrzebne są innego typu zgody. Muszą być wydane wszystkie pozwolenia na które gmina nie ma wpływu.
 
Przykona: Trust The Process zwycięzcą turnieju STR...
Gm.Turek: Pożar budynku mieszkalnego we Wrzącej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.