Przykona: Młodzi strażacy ze Żdżar i Głuchowa najlepsi w powiecie

CTIF

Sobotni (25 czerwca) poranek w Przykonie należał do młodych strażaków. Wszystko za sprawą odbywających się tam XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozgrywanych według regulaminu CTIF. Najwięcej nagród trafiło do gminy Kawęczyn.

Punktualnie o godz. 9.00 na stadionie przy Zespole Szkół w Przykonie rozpoczęła się uroczysta zbiórka młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu całego powiatu tureckiego, które zgłosiły swój udział w zawodach strażackich. Odbywają się one według zasad ustalonych przez Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF).

Zawodnicy startowali w grupie żeńskiej i męskiej. W pierwszej z nich znalazły się drużyny z Chylina, Będziechowa, Kowali Pańskich i Żdżar, z kolei w drugiej są zespoły ze Słodkowa, Gąsina, Głuchowa, Turku, Boleszczyna, Chylina, Będzechowa i Kowali Pańskich.

Drużyny w trakcie zawodów brały udział w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Żdzar. Warto tutaj wspomnieć, że od 12 lat dziewczęta z reprezentujące tą drużynę pozostają niepokonane w powiatowej rywalizacji. Podobnie jak przed rokiem drugie miejsce przypadło zespołowi z Chylina, trzecie natomiast zajęły zawodniczki z Będziechowa.

W kategorii chłopców najlepsza była drużyna z Głuchowa, drugi wynik osiągnęły Kowale Pańskie, trzecie natomiast wywalczyła reprezentacja MDP z Chylina. Dalsze lokaty przypadku kolejno zawodnikom z Będziechowa, Gąsina, Boleszczyna, Słodkowa i Turku.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów przekazano dla Joanny Woźniak-Skopińskiej - dyrektora Zespołu Szkół w Przykonie.

fot.M.JAC

Szczęśliwej drogi, już czas! – zakończenie roku sz...
Tuliszków: Czołowe zderzenie na krajówce. Droga za...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.