Przykona: Na sesji o porządkach przy drogach i zmianach w budżecie

sesja rady gminy przykona
O zmianach w budżecie, planach zagospodarowania przestrzennego i statutach dla sołectw rozmawiano podczas sesji rady gminy Przykona, która miała miejsce w środę, 21 sierpnia. Nie zabrakło też tematów dotyczących chociażby porządków przy drogach na terenie gminy. 
 
Radni wnioskują o porządki przy drogach
Zanim przystąpiono do procedowania uchwał radni mieli okazję złożyć wnioski i interpelacje. Te z kolei w przeważającej mierze dotyczyły uporządkowania terenów przy drogach na terenie gminy. Jeden z wniosków dotyczył chociażby odcinka drogi od Gąsina do Stefanowa, gdzie drzewa tworzą tunel, pod którym nie mogą minąć się samochody osobowe, nie mówiąc już o maszynach rolniczych. Radni informowali również o konieczności usuwania krzaków rosnących nie tylko przy gminnych, ale też powiatowych drogach i wskazywali na konieczność oznakowania szlaków rowerowych na terenie gminy. 
 
Zmiany w budżecie, sołectwa ze statutami 
Podczas X sesji radni gminy zajęli się także wprowadzeniem zmian do budżetu. W dużej mierze związane były one z wprowadzeniem do niego środków zewnętrznych pozyskanych przez gminę na zadania inwestycyjne takie, jak chociażby budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych czy wykonanie schodów w świetlicy w Smulsku. Kolejne uchwały dotyczyły również miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w miejscowościach takich jak  Żeroniczki i Przykona, Kaczki Plastowe, Laski, Olszówka, Przykona, Rogów, Aleksandrów, Jeziorko, Psary oraz Zimotki. Radni zadecydowali też o nadaniu statutu następującym sołectwom: Bądków Drugi, Bądków Pierwszy, Boleszczyn, Dąbrowa, Gąsin, Kaczki Plastowe, Laski, Olszówka, Posoka, Przykona, Psary, Radyczyny, Rogów, Sarbice, Smulsko, Wichertów i Żeroniczki. Wszystkie uchwały podczas środowej sesji zostały przyjęte jednogłośnie. 

fot. UG Przykona 

 

Dofinansowania na ciekawe projekty dla czterech mi...
Wielki problem z gabarytami. Zmiany w gminach Wład...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.