Przykona: Nowe stawki podatków uchwalone

Przykona

Samorządowcy z całego powiatu tureckiego przystępują do uchwalania stawek podatku na 2022 rok. Również w gminie Przykona określono wysokość opłat od nieruchomości i środków transportowych.

Zmiany w obszarze podatków dotyczą wzrostu o wskaźnik inflacji. Wysokość podatku dla budynków mieszkalnych ustalono na 0,53 zł/m2, dla obiektów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 25,74 zł/m2, dla budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 5,25 zł/m2, dla obiektów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotów od materiałów siewnych – 6,48 zł/m2. Dla pozostałych budynków, w tym na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 4,35 zł/m2, zaś dla budynków letniskowych – 5,18 zł/m2. Podatek od budowli stanowić będzie 2 proc. ich wartości,

Podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w przyszłym roku wyniesie 1,03 zł/m2, od gruntów pod wodami powierzchniowymi – 4,09 zł/ha, natomiast od pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,39 zł/m2. Dla nieruchomości niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji stawka podatku wyniesie 3,40 zł/m2. Podatek od gruntów przeznaczonych pod zabudowę letniskową ustalono na kwotę 0,54/m2. Ustalono także średnią cenę skupu żyta dla celów wymiaru podatku rolnego, którego wzrost będzie jedynie symboliczny. Komisja rady pozytywnie zaopiniowała proponowane stawki, a uchwałę przyjęto jednomyślnie.

Podatek od środków transportowych w gminie Przykona z jednym wyjątkiem nie będzie odbiegać od stawek tegorocznych. Wspomnianym wyjątkiem będą stawki dla autobusów. Decyzją rady gminy ustalono, że od autobusów, w których liczba miejsc jest mniejsza niż 22 stawka wyniesie 600 zł, a w przypadku gdy miejsc jest równo lub więcej niż 22 opłata ponoszona będzie w kwocie 800 zł.

Odebrała telefon od fałszywego pracownika banku. S...
Gmina Kawęczyn z najniższymi stawkami podatku od t...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.