Przykona: O budżecie, zagospodarowaniu przestrzennym oraz farmie wiatrowej podczas sesji Rady Gminy

Sesja Rady Gminy Przykona

Dzisiaj, tj. 17 kwietnia odbyła się sesja Rady Gminy Przykona. Radni podjęli między innymi uchwały dotyczące budżetu, zagospodarowania przestrzennego czy współpracy z organizacjami samorządowymi. Głównym jednak tematem spotkania była budowa nowej farmy wiatrowej na terenie gminy.

Po wprowadzeniu zmian w budżecie pozytywnie rozpatrzony został projekt uchwały w sprawie przekształcenia z dniem 31 sierpnia tego roku Szkoły Podstawowej w Boleszczynie o strukturze organizacyjnej klas I-VIII wraz z oddziałem przedszkolnym w Szkołę Podstawową w Boleszczynie o strukturze organizacyjnej klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym.

Radni wyrazili zgodę na obciążenie nieruchomości w obrębie geodezyjnym Olszówka oraz Przykona, gmina Przykona.

Przyjęto również projekt uchwały w sprawie miejscowego plany zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w miejscowości Laski, Smulsko, Dąbrowa, Jeziorsko, Psary, Wichertów, Zimotki, Bądków Drugi, Kaczki Plastrowe, Przykona, Psary i Smulsko.
Jednogłośnie przyjęto Statut Sołectwa Ewinów- Trzymsze, rozpatrzono projekt uchwały w sprawie określenia opłat i zasad udostępniania i wynajmu świetlic wiejskich i domów ludowych w gminie Przykona.

Zbigniew Bartosik przedstawił obecnym sprawozdanie z realizacji programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2018.

W drugiej części obrad uczestniczyli zaproszeni goście- dyrektor Biura Projektów Energa Invest Szymon Wojnicki, prezes zarządu PBE Elbud Andrzej Mastalerz, kierownik projektu PBE Elbud Mirosław Jankowski oraz kierownik projektu FW Przykona Krzysztof Mazur.

Przedstawili oni obecnym informacje dotyczące Energa Invest oraz opowiedzieli o energetyce wiatrowej. Najważniejszą jednak częścią prezentacji była farma wiatrowa w Przykonie, której budowa już się rozpoczęła, o czym możemy przeczytać TUTAJ.
Kolejne włamanie do mieszkania na Wyzwolenia
Gospodynie z Warenki upiekły najlepszą babkę

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.